VLOG

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul başlıyor!

Yazar:  | 

Müjdeler olsun; moda haftası vakti geldi çattı! Önümüzdeki hafta 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 9. sezonu gerçekleşecek.

MBFWistanbul

Tasarımcılar Sonbahar&Kış 2017-2018 koleksiyonlarını sunuyor olacaklar. Sundukları yer ise bir o kadar özel! İstiklal Caddesi’nde bulunan ve tarihi Cercle d’Orient binasını da kapsayan Grand Pera bu özel haftaya ev sahipliği yapacak. Benim daha önce Grand Pera’ya gitme fırsatım olmamıştı. Geçen hafta defile ve etkinlik alanını görmek için özel izin ile mekanı gezdim. Kahve duraklarından, House Cafe’ye, emektar Emek’ten, Cercle d’Orient binasına; tüm dokular korunmuş, bezenmiş.

Defileler tarihi Cercle d’Orient binası, Emek sahnesi ile fuayesi ve Tiyatro Sahnesi’ni kapsayan 3.500 metrekarelik bir alanda gerçekleşecek.

grand pera istiklal taksim cercle dorient

Her sezonun merakla beklenen sorusu: ‘Bu sezon Mercedes-Benz Presents… hangi şanslı tasarımcı olacak?’ – Begüm ve Deniz Berdan’ın DB BERDAN!!! <3

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında bu sezon koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında BASHAQUES’, BRAND WHO, BURÇE BEKREK, CAN YUNUS ÇETİNKAYA, CEREN OCAK, CIGDEM AKIN, CİHAN NACAR, GÜLÇİN ÇENGEL, MEHTAP ELAİDİ, Mercedes-Benz presents DB BERDAN, MERT ERKAN, MURAT AYTULUM, NEW GEN , NİHAN PEKER, NİYAZİ ERDOĞAN, ÖZLEM SÜER, SUDİ ETUZ , T.A.G.G., TUBA ERGİN ve TUVANAM yer alıyor.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Defile Takvimi:

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Defile Takvimi

‘Bence’lerim: 

Bence ‘en çok gidilmek istenen’ defile Tuvanam olacak.

Benim en görmek istediğim: Gülçin Çengel ve Niyazi Erdoğan

Beni en heyecanlandıran: NEW GEN – İstanbul Moda Akademisi’ndeki öğrencilerimin emek ve heves dolu tasarımları podyumda olacak! Onları alkışlamak için sabırsızlanıyorum 🙂

En merak ettiğim: Mercedes-Benz presents DB BERDAN – Youtuber, komedyen Aslı İnandık ile (gizli) bir işbirliği içindeler. Altından ne çıkacak çok merak ediyorum çünkü eminim ki çok matrak bir şey olacak! Instagram’dan onları takip ediyorsanız, teaser’larını görebilirsiniz.

Parlak Yıldızlar ise: T.A.G.G. ve Murat Aytulum

Elbette kimseyi ayrıştırmak değil niyetim; 15 dakikalık defile süresinin ayları bulan hazırlığına, alın terine saygım büyük. Tüm tasarımcılara ve ekiplerine şimdiden başarılar diliyorum!

Moda haftasında neler oluyor merak ediyorsanız; beni Youtube, Twitter, Instagram ve Facebook hesaplarımdan takip edin!

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > VLOG > Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul başlıyor!