VLOG

AB Film Gunleri’nde Gelin, Buluşalım!

Yazar:  | 

avrupa birligi insan haklari film gunleri

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun, AB Üye Ülkeleri ve kültür merkezlerinin katkıları ile düzenlediği Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri, 5-18 Aralık tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Mersin, Giresun, Urfa ve Diyarbakır Fidanlık Mülteci Kampı’nda gerçekleştirilecek. Film günleri kapsamında, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 28 Avrupa ülkesinden 30’u aşkın film gösterilecek.
Ücretsiz ve herkese açık olan bu film gösterimlerinden Out of Fashion (Eski Moda) filmini izleyenler arasında ben de olacağım. Ve sonrasında filmin çıkış noktası olan tasarımcı Reet Aus ile bir moda sohbeti gerçekleştireceğiz. Bu hem Ankara’daki hem İstanbul’daki gösterimde olacak. Gelirseniz çok sevinirim!! Birlikte moda üzerine bu etkileyici filmi seyreder, sonrasında sohbet eder, Reet Aus’la tanışırsınız.
Film & Sohbet – Gün/Saat/Mekan:
Ankara – 8 Aralık 2016, 18:30
Türk İngiliz Kültür Derneği
Kavaklıdere Mh., Bestekar Sk. No:32, 06680 Kavaklıdere / Çankaya/Ankara – Google Map 
İstanbul – 9 Aralık 2016, 19:00
Alman Goethe Enstitüsü
Tomtom Mh., Yeni Çarşı Cd. No:32, 34433 Beyoğlu/İstanbul – Google Map
avrupa birligi insan haklari film gunleri
 
Yönetmenliğini Jaak Kilmi ve Lennart Laberenz’in üstlendiği Estonya yapımı filmin konusu şöyle:
 

İleri dönüşüm, daha kıymetli ürünler

yaratmak için artık ürünlerin malzemelerini kullanan ve hızla yayılmakta olan bir yöntem. Estonyalı moda tasarımcısı Reet Aus da koleksiyonlarını bu ilkeye dayanarak yaratmakta. Tasarımcı, tıpkı satılmamış veya modası geçmiş binlerce tonluk kıyafet gibi soluğu normalde çöp sahasında alacak kumaşları kullanır. Perakende zincirlerinden Asyalı büyük dağıtımcılara moda endüstrisinin izlerini takip eden Reet, bu aşırı üretimin devam ettirilemeyecek boyutlarını, insanların sağlığını nasıl bir tehlike içine attığını ve gezegenin kaynaklarını nasıl tükettiğini keşfeder. Reet’in itici gücünü ileri dönüşüm ihtiyacı konusunda çokuluslu moda şirketlerinin yönetimlerini ikna etmekte buluyor. Peki ya aptal bir hayalperest mi, yoksa moda üretiminde açılacak yeni bir çağın habercisi mi bu kadın?

Orada görüşmek üzere!

1 Yorum

  1. Pingback: Kasım Favorilerim 2016 | Zelfist

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *