Parlak taytlar gece ve gündüz nasıl giyilir? | Zelfist

Parlak taytlar gece ve gündüz nasıl giyilir?

Kış geldi mi, en rahat şey olan taytlara gömülüyoruz. Tayt ne zamandır hayatımızın bir parçası, aramızdan ayrılacağa da benzemiyor. Madem kurtuluş yok, o zaman ünlüsünden fanisine gece gündüz hepizimin giydiği taytları en havalı şekilde nasıl kombinleyebiliriz gelin ona bakalım!

Taytların içinden bir cinsi var ki uzun süredir çok popüler: Deri/latex görünümlü parlak taytlar. Bu tayt tipinin parlak görüntüsü ile mat tayttan daha fazla dikkati bacaklara çektiğini göz ardı etmeyelim. Bu sebeple bacakları ince ve düzgün olanların giymesi öncelikli olmalı. Ben şanslı kullardanım, o bacaklara sahibim diyorsanız işte kombin önerileri geliyor.

İlk önce bakalım ünlüler nasıl giymiş?

Victoria Beckham’dan Rihanna’ya bir çok ünlünün geceden gündüze türlü şekilde giydiklerini görüyoruz. Biz de bu taytları hem gece hem gündüz değerlendirebiliriz. Gündüz giyerken taytın rahatlığını kıyafetin diğer parçalarına da yansıtabilirsiniz: alta bir jean gömlek, üstüne bir sweatshirt ile salaş bir şıklık yaratabilirsiniz. Bu kombini okula da haftasonuna da pek rahat giyebilirsiniz. Alışverişe çıkarken, derse giderken, haftasonu ayakişlerine koştururken ideal.

Bu kombin için 3 ayrı ayakkabı önerebilirim: birincisi bu sezon çok moda olan tokalı ayakkabılar (nereye/nasıl giyerim diye düşünüyorduysanız, işte fikir!) ikinci olarak geçen seneden beri dolaplarımızda (ve ayaklarımızda olan) binici botları (nam-ı diğer biker botlar) veya kıyafeti bir çıt daha sporluktan uzaklaştırıp, daha şık hale getirmek isterseniz dolgu topuklu botlar.

Gece kombinine gelince, ilham için Kate Moss’a bakıyoruz. Smokin ceketle kombinlemiş bakınız! Onun şeffaf bluzu yerine klasik beyaz gömlek ile deneyebiliriz bu kombini. Botları seksi tutun! Bağcıklı, yüksek topuklu bu botlar gibi… Çantanızı renkli tercih edin ki kıyafete bir renk gelsin. Rujunuzu da çantanızın rengine uydurmanızı öneririm, bu gizli uyum kombini destekleyecektir. Herkesin elbise, jean giydiği yerde siz tayt ve smokin ceket kombininizle farklı ve havalı olacaksınız. İyi eğlenceler!

Bu yazı Markafoni Blog’taki köşemizden alınmıştır. Daha fazla yazımızı görmek için tık tık!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Yeni eklenen yazıları RSS ile takip et!   

Moda haberleri, indirimler, stil ipuçları e-mailine gelsin, üye ol!

Facebook comments: