Ana Sayfa

Sıcak sıcak: Bershka ile röportaj!

Yazar:  | 

Bershka’nın Basın iletişimi sorumlusu Carla Fajertagi ve Bershka İletişim Bölümü Koordinatörü Begoña Muñoz Baroja’nın ilkbahar/yaz 2012 koleksiyonunu tanıtmak için Türkiye’de bulundukları sırada kendileri ile bir röportaj yaptım; İstanbul’u, genç hedef kitlelerini, son reklam kampanyalarını ve sosyal medya ile ilişkilerini sordum. Cevapları aşağıda!

Carla, Zehra, Begoña 

Zelfist: Son zamanlarda İstanbul en hip şehirlerden biri! Bershka’nın gözünde de öyle mi?

Bershka: Kesinlikle! İstanbul özgürlük, renklilik, tadı içinde barındıran bir şehir. Üstelik genç kaynıyor, bu da Bershka’nın ruhuna çok yakın.

Zelfist: Türkiye genç bir nüfusa sahip ve internet, sosyal medyaya çok ilgiliyiz. Bana öyle geliyor ki Bershka gibi genç bir markaya bu çekici gelecektir. İnternette aktif hedef kitlenizle markanızın bağlantısını nasıl kurguluyorsunuz?

Bershka: Türkiye’de online satışımız henüz yok ama gene de sosyal medya kanallarında (Facebook, Twitter, YouTube vs.) aktifiz. Takipçilerimizle iletişimi korumak için olabildiğince irtibatta kalmaya çalışıyoruz. Berhska’nın fan sayfalarına baktığımızda Türkiye 54 ülkenin içinde top 5’de! Bu bizim için çok önemli. Gelecek planlarımızda daha lokal hareket etmek var.

Zelfist: Türkiye’de blogların çok meraklısıyız. Bloglarla işbirliği yapıyor musunuz? Yaptığınız enteresan projeler varsa bloglarla veya sosyal medyada paylaşabilir misiniz?

Bershka: Evet bloglarla birçok etkinlikte birlikte çalıştık. Örneğin geçen sezon 5 bloggerla bir işbirliği yaptık: Bizim için tişört tasarladılar. Biz de bu tişörtleri kapsül koleksiyon kapsamında satışa sunduk.

Zelfist: Bershka ilkbahar/yaz 2012 videosunu seyrettim youtube’dan! Çok eğlenceli gözüküyor! Modeller kamyoneti yakalamak için peşinden koşuyor… Bu reklam hakkında bilgi verir misiniz: nerede çekildi, modeller kimdi, styling’i kim yaptı?

Bershka: Bershka ss12 kampanyasının arkasındaki isim Tom Craig. Kendisi 3 sene arka arkaya dergi fotoğrafçılığı kategorisinde ödül kazandı ve Royal Photographic Society tarafından onur ödülüne layık görüldü.

Kampanyanın teması yol seyahati! 5 arkadaş çölün ortasında, dünyayı umursamıyorlar… Bu nostaljik tema Bershka’nın hem ruhunu yansıtıyor hem de ilkbahar/yaz sezon trendleri hakkında ipucu veriyor. Mekan olarak Joshua Tree’nin (Kaliforniya) çöllük alanı kullanılmış. Tom Craig ışık oyunlarını da dahil ederek belgesel tadında bir çekim yapmış.

Çekimin Künyesi: Kretif Direktör: Silvia Palomino / Sanat Yönetmeni: Silvia Palomino and Tom Craig / Styling: Ana de Gregorio / Saç: Jamal Hammadi / Makyaj: Darlene Jacobs / Modeller: Anna Brewster (Union Models), Zippova Wharton (Viva Models), Alex Kunha (Sight), Dylan Oakes (Francina), Mckeena (Red NY) /

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Sıcak sıcak: Bershka ile röportaj!