Ana Sayfa

Sevgili Günlük: Fashion Week Gün 4

Yazar:  | 

3. günü geride bıraktık, yorgunluk birikti, halsizliğe döndü. 8 saat uyku bile yorgunluğu almaz oldu. 4. güne bu halde başladık. İlk defile 12:00’de Studio Kaprol’ün. Arzu Kaprol’ün liderliğindeki tasarım, aksesuar ve grafik ekibinin emeğini göreceğiz. Bu proje sezonlardır keyifle takip ettiğimiz ve takdir ettiğimiz işlerden. Keşke daha çok bu tarz örnek projelere şahit olabilsek.

Defileyi sushi gibi ‘inside out’ yapmışlar. Hazırlıklar içeride değil, defile alanında yapılıyor ve tüm katılımcılar bir defilenin ‘gizli’ iç sürecini deneyimliyorlar. Bir köşede saç makyaj tamamlanırken, tasarımcının modeli giydirip hazırlamasına şahit oluyorlar. Şahsen ben fikri çok beğendim, eğlenceliydi:)

İlk önce alanda moda polisleri yerlerini aldılar.

Moda Polisleri!

Studio Kaprol tasarımcılarından (ki favorilerimden) Tolga Turan modellerini hazırlıyor

Tolga Turan

Arzu Kaprol ise podyuma adım atmasına an kala modelleri son kontrolden geçiriyor

Modellerin arasında çok sevdiğimiz Ezgi’yi de gördük. Kendisi ile sokak modası styling’imiz ile 13 ülke arasında 3. olduğumuz adidas.com projesinde de birlikte çalışmıştık.

Studio Kaprol defilesini takiben Argande defilesi vardı. Bu da güzel niyeti sebebiyle dört gözle beklediğim koleksiyonlardan. Türk moda tasarımının en önemli isimleri tasarlıyor, Güney Doğu Anadolu’daki kadınlar dikiyor. Sonbahar/Kış 2013 koleksiyonunda Hatice Gökçe’nin tasarım koordinatörlüğü ve Özgür Masur, Gamze Saraçoğlu, Mehtap Elaidi, Gül Ağış ile Nihan Peker’in imzası var. Argande koleksiyonlar mağaza olarak Mudo’da, online ortamda Markafoni’de satılıyor.


Sırada Adl Cengiz Abazoğlu ve Hakan Akkaya defilesi var, onlara girmeyecek, arkadaşımla buluşup öğlen yemeği yiyeceğim.
Fotoğrafçımız Cengiz Abazoğlu’nun Adl için hazırladığı koleksiyonun tanıtıldığı defileden bu kareyi paylaştığında ise leopar desenler, vücuda oturan elbiseler, modellerin toplu final yürüyüşü, aralarındaki siyah gömlek, jean ve gözlüklü Cengiz Abazoğlu’nda bir Stefano Gabbana havası sezdim. Ya siz?

Neyse ben yemeğe geçeyim. Karaköy’de yeni açılan Frenk by Chef G isimli cafede arkadaşımla buluştum. Herhangi bir cafede hissetmediğiniz rahat bir ortam, size özel bizzat pişen yemekler, taze fırından çıkmış keklerle şımartıldığınız bir yer. Karaköy tünele 1 dakika yürüme mesafesinde. Adres tarifi ve mönü için buraya bakabilirsiniz)

Ardından oranın üst katında bulunan Happy People Project ajansının terasına çıktık. Burada harika bir Haliç manzarası var. Cuma akşamı olmasının hafifliği ile bir şişe şarap açtık, çerez, muhabbet, manzara takıldık. Saat 19:00 olunca, defile alanına geri dönmek üzere ayrıldım.

Deniz Berdan’ın koleksiyonunu Studio’da izleyeceğiz. Sokaktanemoda’dan Onur ve Oylum ile birlikte sıraya girdik, bir yarım saat falan ayakta beklemişizdir herhalde içeriye girebilmek için. Deniz Berdan’a ilgi çoktu. Değerdi de. Çoğu Türk tasarımcısından farklı olmaya cesareti olan bir koleksiyon ve styling ile karşımızdaydı. Onun bu cesur duruşunu ve vizyonunu takdir ediyorum. Koleksiyonu da Elif Cığızoğlu’ndan sonra Fashion Week Istanbul sonbahar/Kış 2013 defileleri arasındaki 2. favorimdi.

DB Berdan, Fashion Week Istanbul Studio

Begüm, Can ve Deniz Berdan

Sırada Fashion Week Istanbul’un Gün 4 son defilesi var. En ‘hot ticket’ defile: Özgür Masur. Ön sıraları ünlülere bırakarak, online ve offline basın camiası olarak 3. sırada yerimizi aldık. Kenan Doğulu, Beren Saat, Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinçci falan varken biz defileyi yakından dikkatlice seyredip napalım. Biz moda editörleri defileyi yazsak nolur, magazinciler yeterince coverage sağlayacaklar zaten ön sıradaki ünlülerden. Tasarımcı bundan memnunsa, kime ne. İstemiyorsan seyretmezsin kardeşim. bence net.

3. sıradan bir fotoğraf çeksem de bir b.ka benzemeyeceğinden zahmet edip çekmedim. O yüzden defile hakkında yazım burada bitiyor.

Gün 4 de öyle… ohh bitti, fashion week istanbul. The End.

Gün 1 ve Gün 2 nasıl geçti, tık tık!

Fashion Week Fotoğraf Albümleri için tık tık! 

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Sevgili Günlük: Fashion Week Gün 4