Ana Sayfa

Sevgili Günlük: Fashion Week Gün 3

Yazar:  | 

Bugün sabahtan işlerim var, Fashion Week’e ancak akşam gidebileceğim. Sabah 10:30’da güne kahvaltı ile V2K Designers Abdi İpekçi mağazasında başlıyorum. Daha sabah kahvemi bile içmeden mağazaya girdim, Önüme ilk çıkan kişinin başına geleceklerden sorumlu ben değilim, kafein ihtiyacı… Hemen bana bir bardak kahve ikram ettiler ve sohbet başladı.

Sohbete muffinler, sandviçler eşlik ediyor:)

Sohbetin ardından mağazayı dolaştım. Tahmin edersiniz ki Charlotte Olympia ve Brian Atwood ayakkabılara kalbimi verdim, bir Carven palto gözüme kestirdim. JBrand jean’lere göz kırptım…

Evvelsi gün Beymen’de GQ partisi vardı hatırlarsınız yazmıştım. Parti için Beymen’e girip çıkarken nedense alarmın önünden geçerken ötmüştüm. Allah Allah demiş oralı olmamış bir de etrafa bir garip bakış fırlatmıştım… W’daki partiye gittiğimizde üstümdeki pelerini çıkarıp elime alınca, elime bir şey geldi, ilk önce cep telefonum cebimde kalmış zannettim ama oh-oh değil! Alarm kalmış pelerinin üstünde. Geçen sene Arzu Kaprol’ün kış indiriminden almıştım bu pelerini. Öyle sıkça giyilecek bir parça olmadığından, ikinci giyişimdi farketmemişim. Skandal!! Beymen’de ondan ötmüşüm:) Kös kös bir poşete koyup ertesi gün Arzu Kaprol Nişantaşı mağazaya götürdüm, alarmını çıkarttım. V2K Designers da Arzu Kaprol de Nişantaşı’nda olunca fazla eziyet olmadı, denk geldi. Bir sonraki toplantı noktam da Abdi İpekçi üzerinde şansa… H&M Showroom’una gidip 21 Mart’ta mağazalara girecek H&M Concious koleksiyonuna bakacağım.

Showroom’a girdim beni bahar dalları karşıladı:)

H&M Showroom’un sorumlusu Gökçe & ben!

Bu da H&M Concious koleksiyonunun çocuk kısmı. İnsan bir kız evladı olsun istiyor bu kıyafetleri görünce. Ne güzel giydir süsler gezdirirdim:)

Dışarıda gezinmelerden sonra eve döndüm, dünün (Gün 2) çekilmiş sokak modası, defile fotoğraflarını Facebook sayfamıza upload ettim (buradan bakabilirsiniz) Sonra da hazırlandım ve 18:00 Özlem Kaya defilesine yetişmek için evden 17:00 gibi çıktım. Metro, Füniküler ve Tramvay, azıcık da yürüyüş rotasıyla 45 dakikaya alanda olabiliyorum.

Özlem Kaya beğendiğim tasarımcılardan. Evvelinde yanında çalıştığı Hakan Yıldırım (aka Hakaan) atölyesinden iyi bir birikimi var. (Zaman zaman koleksiyonlarında Hakaan izleri taşımasını da buna bağlamalı sanırım) 2 sezon önceki neoprene koleksiyonunu beğenmiş, ilkbahar/yaz için hazırladığı koleksiyonda ise fazlaca Hakaan izi bulmuştum.

Yine de Fashion Week’te en merakla beklediğim defilelerden biri oydu. Lakin koleksiyon önümüzden yürümeye başlayınca heyecanımın yerini hayal kırıklığı aldı. Sormak isterim size hangi kadın bacaklarını ve kalçasını dombili gösterecek bu pantolon ve etekleri giymek ister ki? Didem Soydan’ı bile bidon bacak yapmış şu pantolona, Tülin Şahin’i varil gibi göstermiş eteğe bakar mısınız?

Çevremdeki bir kaç arkadaşıma fikrini sordum, çok komik yorumlar geldi, paylaşıyorum:

”Quilted yapmaya çalışırken voddo doll olmuş pantolon… vallaha macar salamı gorunumu için bu pantolon ideal. Açık kalp ameliyatı için hazırlanmış bir bluz ve kayak pantolonu kombin…”

”Yastik, yorgan ve kapitone; bir bizim mahalledeki yorgancizade hamdullah abinin işi bir de viktor ve rolf kardeslerimin işi. Elinin hamuruyla karışmasın kimse bu iki mevzuya. Bak sonra fantezi koltugu edalı deri koltuklar bacaklarda sırtta vücut buluyor biz de pes diyoruz.”

Üstelik işin şanssız tarafı defileyi Mercedes Benz Ambassador’larından Jeffersn Hack’inden seyrediyor olması. Keşke kendisine Türk modasına dair daha hayran bırakacak şeyler gösterebilseydik. Mesela Elif Cığızoğlu’nun defilesi gibi.

Jefferson Hack hakkında araya girerek mini bir bilgi vereyim. Kendisi meşhur dergi Dazed&Confused’un kurucusu ve Kate Moss’un kızı Lila’nın babası. Fashion Week’in sponsoru Mercedes Benz’in Karlie Kloss’lu sezon kampanyasının kreatif direktörü olduğu için de Mercedes Benz’in misafiri olarak Fashion Week Istanbul’a kampanyanın fotoğrafçısı Ryan McGinley ile birlikte geldiler ve sadece bu defileye katıldılar. (Bu arada Karlie Kloss da gelecekti ama söylenenlere göre rahatsızmış -hatta apandisti patlamış diye duyduk. Geçmiş olsun kendisine. Keşke gelebilseydi. Apandisti biraz bekleyeydi nolurdu… tövbe tövbe)

Özlem Kaya’dan sonraki moral bozukluğunun ardından ve akşam yemeği saatinin gelmesiyle birlikte birşeyler yiyelim, içelim, azıcık buradan uzaklaşalım moduna girdik. Markafoni’den arkadaşlarım İdil ve Erem’le birlikte bir taksiye atlayıp Şişhane Miss Pizza’ya giderek kendimize pizzalı şaraplı bir ziyafet çektik.

22:00’de Elif Cığızoğlu defilesi var. Pera Palace’ta olacak. Şişhane’den 5 dakikalık yürüme mesafesi. Oyalan, oyalan, zaman geçmiyor. Bir de yemek sonrası, fashion week yorgunluğunun da etkisiyle uyku çöktü üzerimize. 22:00’de defile mi olurmuş diye söylene söylene gittik. Ama iyiki gitmişiz harika bir koleksiyon çıktı karşımıza! Sonunda Fashion Week İstanbul sonbahar/Kış koleksiyonlarından favori defilemi buldum.

Defilenin hemen ardından saniyede defile alanından fırlayıp taksiye atlayıp eve döndüm. Evdekilere ‘Merhaba ve iyi geceler!’ dedikten sonra koşarak yatağa girdim. Fashion Week Gün 3 de böyle bitti.

Gün 1 ve Gün 2 nasıl geçti, tık tık!

 

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Sevgili Günlük: Fashion Week Gün 3