Ana Sayfa

Sevgili Günlük: Dubai tatilim

Yazar:  | 

Geçen hafta Fashion Week öncesi 4 günlüğüne Dubai’ye kaçtım. Abimler 14 senedir orada yaşıyorlar (Burj al Arab daha yeni inşa edilmişti öyle diyeyim) annemle babam da onları görmeye gitmişlerdi. Ben de süpriz arkalarından gittim, sabah kahvaltıda beni görünce oldukça şaşırdılar.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde tatil günleri Cuma ve Cumartesi. Bu sebeple biraz karışıyorsunuz, Pazar size pazartesi gibi geliyor ve günler aynen böyle kayıyor…

Tatil gününde abimin hobi olarak çok sevdiği balıkçılıkta onu yalnız bırakmayalım dedik ve oltalara sarıldık. Ben tutamadım hiçbirşey, halima acıyan kaptan kendi oltasına vuran balığı bana verdi, oltaları değiştik çaktırmadan, ben tutmuşum gibi oldu. Çocuk sevinsin diye düşünmüş işte adam, sağolsun:)

Balık tutmak için tekne ile Dubai deniz bantından 50 km açığa gitmeye niyetimiz vardı ama hava rüzgarlı olduğu için denizin dalgaları planımıza müsaade etmedi, çok açılamadık. Belki de iyi olmuştur, biz de güneş, muhabbet, abur cubur, keyif, bolca da fotoğraf çektik.

elif & banu (fıstık yengem:)

Babam tatlı çok sever, ona aldığım caramel machiatto’yu götürüyor 🙂

Dubai Marina manzarası

Bu da bizim tekne dermişim… yok canım, keşke 🙂

Amerika’da arkadaşlarla en severek gittiğimiz restoran Cheesecake Factory’ydi o zaman üniversite yılları genciz ne yesek yaramıyor, cheesecake için gider deli gibi yerdik. Dubai’ye açılmış Cheesecake Factory! Duyunca nolur gidelim hemen gidelim şimdi gidelim oldum, akşam yemeğinde oraya gittik ailecek.

Cheesecake dolabının resmidir:

istanbul’a da gelecek diyorlar bu cheesecake’ler için… 4 gözle bekliyoruz!

Dışarıda yemek güzel de annem de evde icraatı elden bırakmıyor, çölün ortasına türk adetlerimizi taşıyor:

aşurenizi hangi renk alırdınız?

Alışverişe gelince tabii ki soluğu Dubai Mall’da aldım, tabii ki! Dünyanın en büyük alışveriş merkezini yaparlar da ben gitmez miyim? Altını üstüne getirdim, size birşey getiremedim ama siz giderseniz nereleri gezin diye yazdım, o olur mu?

Pazar akşamı Dubai’de yaşayan arkadaşım İdil ile buluştum. İstanbul’da hayat nasıl, burada nasıl geçiyor dedikoduları yaptık:)

Burj Khalifa’nın gölgesinde

Dubai’de ailemizin parçası bir bızdık var ki sizi onla da tanıştırayım:

Hazel… dünyanın en tatlı Jack Russel’ı 🙂

Dönüşte tabii ki Dubai Duty Free’de kendimden geçtim… en çok Chanel makyaj standının önünde ve Armani parfümlerinin dibinde vakit geçirdim.

Armani haute couture fragrances

Dubai’de nereye alışverişe gider öğrenmek isterseniz, Dubai Alışveriş Rehberi yazım burada!

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Sevgili Günlük: Dubai tatilim