Ana Sayfa

Sevgili Günlük: ‘Bana sarılmak serbest!’

Yazar:  | 

Son dönemlerde yaşanan Gezi olayları size de bana olduğu gibi ‘yalnız değilim’ hissi verdi mi? Hiç tanımadığımız insanlarla omuz omuza olmak, uzun zamandır kopmuş, komşusunu bile tanımayan, asansöre bindiğinde bir günaydın demekten aciz milletimize çok iyi geldi bence. Hepimizin buna ne kadar ihtiyacı olduğu aşikardı, iyice gün yüzüne çıktı. Sevgiye, destek görmeye, yalnız olmadığımızı bilmeye ihtiyacımız olan günlerdeyiz. Ben de bu alanda desteğimi gösterebilmek için eğlenceli birşey yaptım: önüme gelene sarıldım! Hahaaa böyle diyince bir komik geliyor kulağa farkındayım:)

Kendi ellerimle bir tshirt hazırladım, üzerine ‘Sarılmak Serbest’ yazdım, kalp koydum, Peace/Barış sembolü çizdim ispirtolu kalemlerle (dilerim yıkanınca çıkmaz, tshirtümü çok sevdim!)

Sonra iş çıkışı saatinde çıktım Taksim meydana, önüme gelene, denk gelene ‘sarılmak ister misiniz?’ dedim. Evet tersleyenler oldu, durmadan, bir laf bile etmeden geçip gidenler oldu. ama biliyor musunuz onlar istisnaydı. Çoğunluk sımsıcacık sarıldı, hatta benden uzun bile sarılanlar oldu, teşekkür edenler, ne iyi düşünmüşsünüz diyenler, ayak üstü dertleşenler.

‘sarılmak ister misiniz?’

Gerçekten çok keyif aldım. Hiç tanımadığım insanlarla birkaç saniye bile olsa ‘bağlandım’, sevgi paylaştık, birbirimizi kucakladık, dost bildik. Harika bir duyguydu. Çok öneririm! Hatta ben de tekrar yapmak istiyorum, birlikte yapalim:)

sevgiler xoxo

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Sevgili Günlük: ‘Bana sarılmak serbest!’