Ana Sayfa

Sevgili Günlük: 23 Şubat, doğumgünü partileri!

Yazar:  | 

Dün gece bir arkadaşımızın doğumgünü partisi vardı Biber’de (Abdi İpekçi, Nişantaşı). Orada birşeyler iç, haydi bir yere daha geçelim derken kendimizi Koridor’da en son McHammer’ın ‘You can’t touch this’ine dans ederken bulduk. Gece eve gelip yatmam 03:00’ü geçiyordu. Tabii sabaha karışmış içkilerin etkisi ile başağrısı ile kalktım. Üstelik kurt gibi açım (Halbuki evvelki geceyi Casita’da noktalamıştık. El insaf niye hala açsın?!) Bu sabah için çok yakın kız arkadaşım Ödül’e sözüm var, Karaköy’e kahvaltıya gideceğiz.

Evden metroya atladım, hop Şişhane. Oradan da Karaköy’e yokuş aşağı yürümek usulüyle 45 dakikaya Karaköy’deyim. Ops doluymuş, Unter tıkabasaymış derken kendimizi Bej Karaköy’de bulduk. Geçtiğimiz ilkbahar/ yaz ne hip bir yerdi burası. Ama yeni mekanlar açılınca pabucu dama atılmış anlaşılan, diğerlerinde yer bulamazken burada ‘hmm acaba hangi masaya otursak’ kıvamındaydık. Sabahın ilk kahvesini burada içtim. Majezik’in de etkisiyle başımın ağrısı hafiften geçiyor gibi..

kahve no 1. – Bej Karaköy

Kahvaltı bitti, sadece bir kahveyle durulur mu? Üstelik Karaköy’e kadar gelmişken Karabatak’a uğramamazlık edilir mi? Kalkın gidiyoruz…

kahve no 2 – Karaköy Karabatak

Kimlerle? Çengel kızkardeşlerle:) en yakın kız arkadaşım Ödül ve 2 kız kardeşi: Emel ve Gülçin.

3 asil & 1 fahri Çengel kızları 🙂

Geçenlerde Time Out İstanbul’da Karaköy’e yeni açılan ve harika tatlılar yapan bir cafe açıldığını duymuştum. Tutturdum gidelim diye! internetten adresini bulduk, navigasyonumuz Gülçin ile bulduk yeri: Nano Cafe

ismi gibi Nano:) minicik…

Tatlı için geldik, ne var bir bakabilir miyim dedim ve… Allah! Bunlar ne? Yarabbim sana geliyorum!

Nano Cafe – tatlılar!

1 saatte 2 bardak kahve içmiş olmanın verdiği kafeinle, üçüncüyü içmeye cesaret edemedim ve papatyalı bitki çayından istedim (lezizdi!) ve yanına fotoğrafta gördüğünüz çikolatalı tatlıdan ve balkabaklı cheesecake’ten istedik. Enfesti, offf. Yine olsa yine yaparım, kalori malori demem.

Minicik bu cafeye tatlıları, sunumu ve şirinliği ile bayıldık. Gidilecekler listenize eklemenizi öneririz. (Nano Cafe adres için tık tık)

Nano Cafe Karaköy

Oradan çıktık atladık arabaya. Öğleden sonra için iki başka arkadaşıma muhabbet sohbet sözüm var. Akşamüstüne doğru bir anda gaza geldik ve kendimize Bellini’ler hazırladık. Ee, illa hayatta kutlayacak güzel şeyler var, şerefine kadeh kaldıracak birşey buluruz:)

Bellini o’clock

Ooo, akşam Seda’nın doğumgünü var, 20:00’de başlayacak ve saat 19:30’u geçmiş ben hala buradayım. Hemen fırlayıp eve gittim, alelacele hazırlandım ve taksiye atlayıp Sofa Otel’e gittim. Doğumgünü yemeği Frankie’de.

Doğumgünü çocuğu Seda ve ben!

Seda’nın doğumgünü pastası harikaydı, gecenin körü demedim, kalori demedim, yedim!:) Ana yemek olarak da Seda ile antrikot ve deniz mahsüllü risotto paylaştık, o da lezzizdi.

Yedik içtik, ortalama bir ailenin aylık harcaması kıvamında bir hesap ödedikten sonra (hem de tam kredi kartımın kesilmesinden 1 gün önce, aggh!) geceyi orada keserek 01:30 gibi eve döndüm.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Sevgili Günlük: 23 Şubat, doğumgünü partileri!