Ana Sayfa

Sevgili Günlük: 1 Mart, günlerden bahar!

Yazar:  | 

Bugün resmen ilkbaharın ilk günü. Hava da buna selam duruyor gibi. Gün ışıltılı (ama kesinlikle sıcak değil, hatta buzzz!) Sabah ilk iş Dubai vizeleri için evrakları derledim. Sabah 09:00’da ofis açılıyor, sabahtan evrakları gönderdim. Sonra toplantım vardı onun için evden çıktım. (Çıkış o çıkış, eve dönüşüm ertesi akşam 18:00’i geçiyordu!)

Maslak’taki toplantıdayken bir arkadaşım aramıştı, onu geri aradığımda Beymen’in Fulya’daki BSSD outletinde olduğunu, 2 ayakkabı arasında kaldığını söyledi. Benim de 12:00’de biten toplantım ile 14:00’te başlayacak yemeğim arasında vaktim vardı. Atladım gittim. Hem BSSD outleti de bir gezmiş olurum diye düşündüm. Beğendiği iki ayakkabıyı da ona aldırdım, o da cabası.

Beymen outlet de ürün çeşidi bol. Beden çeşidi dar. Neyi puntona düşürürseniz almakta fayda var (birçok kredi kartına da taksit var), almayıp ya dur vazgeçtim geri döneyim alayım derseniz bedeni kalmamış olabilir. O yüzden sık aralarla kolaçan etmekte ve denk getirdiğinizi hemen almakta fayda var. Özellikle giyim kısmı daha fiyat konusunda avantajlı. Bana sorarsanız çanta ve ayakkabılar indirimden yeterince nasibini almamışlar. Sezon üstüne sezon geçmiş, aylarca indirim rafında bekleyip albenisini yitirmiş ayakkabılara 400TL üstü etiketler cazip değil. Dolayısıyla da rafta durmaya devam ediyorlar.

Beymen Outlet B.S.S.D Fulya

Özellikle kazaklardan hep alacak şey bulmuşumdur burada, masa üstünde sergilenen kazakları inceleyin.

Beymen outlet de erkekler için de oldukça seçenek var. Her zaman seçenek kıtlığından şikayet eden beylerin burada diyecek lafı yok.

Asıl buraya ne zaman gelmeli biliyor musunuz? Şu anda Beymen mağazalarında aktif olan kış indirimi bittikten sonra. Oradaki ürünler buraya sevk edildiği zaman outlete gelmeli. Sordum Mart ortası gibi gelir dediler. 2 hafta sonra ziyaret edilmeli!

Beymen Fulya outletten çıktıktan sonra Ortaköy-Kuruçeşme arasındaki sahil bantta denize sıfır yer alan Park Fora restauranta geçtim. Güneşli bir günün bonusu öğlen yemeğinde denize nazır arkadaşınla balık yemek olsa gerek! Bonuslu bir gün:) Arkadaşım Park Fora’nın müdavimlerinden, mönüsüne hakim. Sen karışma dedi, teslim oldum. Balık mantısı istiyoruz dediğinde bir duraksadım, ‘Balık mantısı mı? Haydi bakalım hayırlara vesile olsun?’ sonuçta kim sarımsaklı yoğurtla birleşecek bir balığa tereddütlü bakmaz ki! Bir geldi… Allah! Yok böyle birşey. Demişti pişman olacaksın bunu ayrı ayrı söylemediğimize, haklıymış. Masumca tabağıma iliştirdiğim bir kaşık kesmedi beni tabi. Birbirimize bakıyoruz, mantı güvecinde son kalanları hangimiz davranıp alacak diye?!:)

Karidesli salatası da balık mücveri de herşeyi de çok güzeldi. Ama asıl ana yemek için önerdikleri (ki onlara bıraktık seçimi) sütte balık. O nedir?! Ben böyle lezzetli birşey yemedim. Eğer giderseniz hatrım için onu söyleyin, lokum. Pişman olmayacaksınız.

Sahibi Ali Rıza bey de çayımızı içerken yanımıza uğradı. Emeğini, canını dişine takarak biryere getirmiş restaurantını, hikayesini anlattı çok etkilendik. Lafının iki arasında bize faydalı bilgiler de verdi. Mesela bilmiyordum balığın fosfor düzeyi denizin dibine indikçe artarmış bu da dayanıklılığını kısaltırmış!

Altın vuruşu tatlılarla yaptık. Balkabağı, ayva ve (merak ettiğim) patlıcan tatlısı arasında seçim yapamayınca biz, topluca getirdiler:

Offf tatlıda sapıttık.

Halbuki oraya kadar ne güzel sağlıklı gelmiştik!:)

Yemeğin ardından kalktık, arkadaşımı Ortaköy’deki evine bıraktım, ben taksi ile devam: Zincirlikuyu Metrobüs. Ver elini Söğütlüçeşme. Bir aydır peşinde olduğum, biletini almaya bizzat Kadıköy’e gittiğim Cem Adrian konserine gideceğiz saat 18:00’de Kadıköy Halk Merkezi’nde. Bu konsere o kadar talep oldu ki, orijinali 20:00’deydi ona ek konser koydular 18:00’e. Ben anca ona yer bulabildim. Cem Adrian konserlerine sıkça gittiğimi, şarkılarına bayıldığımı biliyorsunuzdur. Bu konser şöyle şanslıydı ki daha önce hiçbir konserinde denk gelmediğim ama favorilerimden olan iki şarkısını ilk defa canlı dinledim ondan: ‘Ben Varım’ ve ‘Ben Geldim’ bir de üstüne Aşık Veysel’in ‘Uzun ince bir yoldayım’ını söyledi ki tadından yenmez. Mutlu mesut ayrıldım…

Çıkışta hazır karşıdayım, ablamlara gittim. Cuma gecesini evde Tv karşısında kabak çekirdeği, çay ve meyva & sohbetle geçirdik. Miss! Maslak’tan Fulya’ya, Ortaköy’den Kadıköy’e mini bir istanbul turuyla geçirdiğim günüm böyle bitti:)

Diğer günlük yazılarım için tık tık!

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Sevgili Günlük: 1 Mart, günlerden bahar!