Ana Sayfa

Chanel Salzburg’dan geçti…

Yazar:  | 

vogue_uaChanel’in Metiers d’Art koleksiyonu, Chanel için özel bir koleksiyon. Chanel’in zanaatkarların atölyeleri ve yetenekleri zamanla yok olmasın sebebi ile seçili atölyeyi bünyesine katması aslında altında yatan… Maison Michel mesela, sadece şapka tasarlar, Lesage mesela broderi de öne çıkar… Bir atölye boncuk dikmesi ile diğeri kuş tüyü işlemesinde uzmandır. İşte bu atölyelerin özel yeteneklerini sergilediği bir Chanel koleksiyonu: Metiers d’Art. Yılda bir kere gerçekleşiyor. Moda haftaları takviminden tamamen bağımsız. Chanel’in her seneye özel seçtiği bir şehirde gerçekleşiyor. 2011’de Byzance koleksiyonu ile İstanbul’da da ağırlamıştık. Bunun haricinde Bombay’dan Dallas’a, Londra’dan Edinburgh’a kadar Chanel’in ve defile misafirlerinin gitmediği yer kalmadı. 11. defilelerinde bu sene Salzburg’dalardı.

chanel-paris-salzburg-metiers-d-art-2014-15-show-decor-schloss-leopoldskron-marble-hall

Defile Avusturya’nın özel yerlerinden biri olan, Leopoldskron Kalesinde gerçekleşti. Chanel ekibi haftalar önce giderek Salzburg’a yerleştiler ve defile yapılacak olan kaledeki aksaklıkları düzelttiler. Bu nasıl bir emektir, özendir? Gözüken kabloları kapamaktan, mermerleri cilalamaya kadar… İşte detaylardaki bu özen fark yaratan, bence!

chanel salzburg metiers dartDefilenin yıldızları ise Cara Delevigne ile Kendall Jenner idi. Bir gün önce defile mekanına Karl Lagerfeld’in özel jeti ile geldiler… Çok havalılar, ne diyelim!

AN57984416SALZBURG-AUSTRIA-

Son olarak bu tema çerçevesinde Karl Lagerfeld tarafından çekilen kısa filmi de haberimize ekleyelim. (bana sorarsanız süper sıkıcı olmuş. Zaten bugüne kadar Karl Lagerfeld’in Chanel için çektiği hiçbir kısa filmi beğenmişliğim yok. Bu da istisna olmadı!)

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Chanel Salzburg’dan geçti…