Erkek Stili

En büyük ilham sensin: Atatürk!

Yazar:  | 

Çok isterdim Atatürk ile bir 5 dakika bile olsa konuşabilmeyi!. Yanında durmayı, etrafında olmayı.. 5 dakika bile olsa. En güzel kıyafetimi giyer çıkardım karşısına. ‘Modern Türk kadını işte böyle!’ diye göstermek isterdim. Kıyafetimi, saçımı, ayakkabımı her şeyimi beğensin; benimle, bizimle, kendiyle gurur duysun isterdim.

Mustafa Kemal Ataturk giyim 3

Her konuda lider olduğun gibi imajınla da lidersin Atam. O günün kıyafetleri ile; bugün bile çok şıksın, öndersin, ilhamsın!. Sana bakmak, seni anlamaya çalışmak, kıyafetlerini incelemek, sana hayran olmak.. oldum olası.. dün, bugün, yarın.

Mustafa Kemal Ataturk giyim 2

Biliyor musunuz giydiği birçok kıyafet kendi tasarımı… Tasarlıyor, Beyoğlu’ndaki terzisine diktiriyormuş. Gömlekte beyaz tercih ediyormuş.

Kıyafetlerinde de ayakkabılarını kıyafetinin rengine göre seçişi ise ayrı bir hayranlık uyandırıcı detay. Oturduğu zaman pantolonun altından gözüken çorabın intizamına dikkat ettiniz mi? Çorap jartiyeri kullanarak bu titiz duruşu sağlıyormuş. Özen, zevk, tarz, bilgi bir araya gelince zamansız stil işte böyle oluyor!

Mustafa Kemal Ataturk giyim

Frak – Herkesin giyebileceği şey değil, her adama yakışmaz. Karizma lazımdır, güçlü duruş lazımdır. Kendine güvenmeyeni siler geçer frak. Silik insanı ise iyice siler. Giymesi ince detay ister: Eldiveni, yeleği, şapkası. Detaylarla vermek gerekir hakkını. İşte bu yüzden herkese yar etmez kendini frak. Gel gelelim Mustafa Kemal Ataturk’e.

mustafa kemal ataturk Hayranım sana. Hep de öyle kalacağım. Hiç bir güç sana olan sevgimi değiştiremez. Bu sevgi, saygı kimliğime kazılı… Ah keşke seni tanıma şansı olanlardan olsaydım. Dediğim gibi 5 dakika olsa bile… 10 Kasım sabahları saat 09.05’i vurunca, sirenler ötünce içim kan ağlıyor. Sana özlemimiz hiç dinmeyecek.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *