Kadın

Makyajını silmeden yatanlardan mısınız?

Yazar:  | 

Bugün bir basın davetine gittim… Ki sevdiğim bir PR arkadaşımdan geldiği için gittim, markayı çok iyi bildiğimden değil. Fakat çıktığımda bambaşka bir yerdeydim. Sanki bilmem gereken ama geç keşfettiğim bir şeydi. LR, avon ve oriflame gibi markalardan bildiğimiz doğrudan satış ağı ile ürünlerini pazarlayan şirketlerden. (Satış şekli bu olunca benim hemen aklıma; şimdi kimi bulacağız üye de.. ondan sipariş edeceğiz, gelecek de heyy heyyy diyerek gözümde büyüyor – o ayrı) Basın tanıtımında LR Health & Beauty (websitelerine siz de bakabilirsiniz) renkli kozmetikten imzaları olan Aloe Vera’lı kremlere geniş ürün gamlarını tanıttılar. Asıl noktayı koydukları bir ürün vardı ki bu yazı onun için: ZeitGard – zaman bekçisi.

Gösteremeden anlatması zor olan bir ürün. Pilli diş fırçaları vardır ya sadece dişinizin, damağınızın üstüne tutmanız yeterlidir, temizliği o yapar. Aynı mantık; cilt temizliği için olanı bu. Temizleyici losyon veya jeli (kendi markalarını öneriyorlar elbette ki) Zeitgard’ın üstüne 2 damla sürüyor ve cildiniz üzerinde aleti gezdiriyorsunuz. Anlatımda 20 saniye sol yanak, 20 saniye sağ yanak, 10 saniye de alın dediklerinde yemin ediyorum gözlerimi döndürdüm. Çünkü böyle zaman ibareleri olduğu zaman gıcık kapıyorum çünkü hiç kestiremiyorum az mı yaptım kısa mı bitirdim, daha mı yapmalıydım?? Sizi 20sn-20sn-10sn aralıklarla uyarıyor olacak ona göre diğer bölgeye geçeceksiniz dediklerinde derin bir oh çektim. Eve gelince eşime günü anlatırken de bunu konuştuk; ne kadar basit birşey ekledikleri ama ne kadar da kritik, neden diğerleri de yapmaz?

Uzun lafın kısası; portakalın (ki gözenekleri ile çoğumuzun cildini aratmıyor!) üzerinde yaptıkları bir deney vardı. Kiri 1. elinizle ovarak 2. diğer rakip temizliyeci aletlerle 3. Zeitgard kullanarak çıkartmaya çalıştığınızda… Açık ara fark var.

zeitgard lr health beauty temizlik yüz cilt uygulama

Aynı örneğin bir de cilt üzerindeki versiyonunu gösterdiler. Bir yanağa çoook koyu tonda fondöten sürülmüş: su ile %5 kadar (evet doğru duydunuz), diğer yöntemlerle maximum %70’lere kadar, Zeitgard ile %91’lere kadar temizlenebiliyor. Bu senaryoda marka ‘en çok biz temizliyoruz, maksimum bizde’nin altını çizmeye çalışırken benim aklımda uçuşan ise şu: ‘Her bir makyajımızından cildimizde -en en iyi ihtimalle- %9 kir kalıyorsa, bu matematik bizi ne kadar kirli bir cilde götürür, farkında mısınız? Biz haftada 2 hamama en iyisi…

zeitgard lr health beauty temizlik yüz ciltFiyatını merak ediyorsunuzdur muhtemelen şu anda… 🙂 Marka yöneticisinden öğrendiğim üzere:

Zeitgard Yüz Temizleme Cihazı Komple Set Fiyatı: 569,90 TL – 3 temizleme losyonu dahil pakete.

Ve dikkat, 3 ayda bir başlığı değiştirmek gerekiyormuş. O da 50TL civarında dendi. Yılda 200TL’de başlık parası:)

Alt alta toplayınca bir senelik kullanımı 800TL’lik masraf gibi gözüküyor. Az para değil, değer mi diye soruyorsunuz di mi içinizden? Seyrettiğim videolardaki performans ise gerçekten alacağımız sonuç; değer de artar bile. Kullandığımız lüks marka temizleme köpüğü ile bitmiyormuş meğer çünkü…

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Kadın > Makyajını silmeden yatanlardan mısınız?