Ana Sayfa

Yeni macera, yeni marka: UTIN!

Yazar:  | 

Sizi aslında Ilgın ile tanıştıralı çok oldu. 2011’de adidas.com’un uluslararası yarışmasına katılmış, styling’imizle Türkiye’yi temsil etmiştik. Ilgın da bizim yüzlerimizden biriydi.

ılgin adidas

2014’te Ilgın 4 aylık bir Hindistan seyahatine çıktı ve bolca ilham ve harika bir koleksiyon ile döndü. Diyor ki ”Hindu tapınaklarında çiçekle , kirtanla , muzik ve dansla yapılan festivallerden çok etkilendim! Tanrı statülerinin rengarenk ve abartılı giyidirilip süslenmesinden referans alarak renkten işlemeden bolluktan kaçınmadım. Hindistan’daki insanların yaşamlarında kaotik mükemmellik, çılgın mutluluk, derin hisler ve düşünceler var. Ve bu neredeyse üzerimde tribe girmiş gibi bir etki yarattı ve bu sebeple koleksiyonumun adını ‘india trippin‘ koydum .

[nggallery id=751 template=carousel images=6]

Koleksiyonun imajlarındaki hayalvari, ilahi karakterlerin havası da bundan kaynaklanıyor. Retouchlarını kendi yaptığı imajlar için Ilgın Utin: ”… Modaya uygunluğundan çok sanatsal bir dışavurum olmasını istedim.” diyor.

Bu koleksiyonun devamında ne yapmak istiyorsun diye sorduğumda ise: ”Markam, Utin, mobil kreatif bir konsept. Her gittiğim ülkede sanatkarlarla yerel etnik teknikleri kullanarak çalışmak istiyorum. Sabit bir ofis ve atolye kurmakla ilgilenmiyorum. Sürekli değişik insanlar ile çalışarak kolleksiyonlar oluşturmayı hedefliyorum. Amacım modayı daha özgür ortamlarda üretmek ve uluslararası pazarda yer almak.” Ilgın Utin’in kendisi de öyle. Şu anda New York’ta yaşıyor ve koleksiyonun satışını New York’tan yapıyor.

Başarılar Ilgın, markan Utin’in yolu açık olsun! 🙂

Ilgın Utin’i takibe almak isterseniz: Instagram/ilginutin

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Yeni macera, yeni marka: UTIN!