Ana Sayfa

Trençkot giyme zamanı!

Yazar:  | 

Mevsimi geldi diye seviniyoruz çünkü trençkot neyin üstüne giyilirse giyilsin bir anda sihirli değnek gibi kıyafeti havalı hale getiriyor. Sıradan bir elbise bile onun altında büyülü gözüküyor. Trençkotun bir enteresan etkisi var kombinler üzerinde. Üstelik bu etki sezonsuz! Bu sezon trençkot moda, öbür sezon yok gibi bir davası yok onun. Her zaman modaydı ve her zaman moda olacak. Kıyafetleri düşündüğümüzde kaç parça için daimi moda olma şansından bahsedebiliriz ki? Trençkotlar bu konuda torpilli. Bizce bunu kesinlikle hakediyor.

Trençkot denince akla bej renk geliyor ve özellikle Burberry trençkotları, öyle değil mi? Burberry bu konuda haklı bir üne sahip. Alabilirseniz trençkotunuzu Burberry’den almanızı öneririm, yatırım parçası olduğu için değer olduğunu düşünüyorum (Sezondan almak yerine indirim zamanını veya Eren Holding outlet günlerini bekleyebilirsiniz.) Hemen almak istiyorum ve daha uygun bir fiyata arıyorum derseniz; Topshop’tan Zara’ya bir çok yerde alternatiflerini bulmak mümkün.

Hollywood ünlüleri de günlük koşturmacalarında klasik trençkottan vazgeçmiyor.

Trençkotların kısa versiyonları da son derece fonksiyonel:

Bej trençkotunuz varsa bizce sıradaki renk siyahtır. Günlük kombinlerde herşeyle çok rahat giyebileceğiniz gibi gece çıkarken bile giyebilirsiniz. Siyahın tamamlayıcılığı trençkotu gündüzden geceye taşıyacaktır. (bu da bizim gözümüzde ‘yatırım’ değerini arttırır!)

Dita Von Teese

Klasik bir trençkotunuz varsa zaten hali hazırda, bir sonraki alışverişinizde biraz daha trendy bir parçaya oynamak isteyebilirsiniz; mesela kolları deri olan, yakasında biye gibi detaylar olan, üstü zımbalı veya metalik renklerdeki trençkotlar gibi…

Emma Watson

Julia Restoin Roitfeld

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Trençkot giyme zamanı!