Ana Sayfa

Soru: Hem pratik hem şık nasıl olunur?

Yazar:  | 

Pelin hanım sordu: Merhabalar, ben iki cocuk annesi 32 yaşında bir ogretmenim. Gecenlerde yasi benden buyuk ogretmen arkadaşlarım biraz kendime ozenmemi soylediklerinde gaza gelip oje, fön, giyim ozenmeye calistim ama iki cocukla ki biri bebek cok zor. Doğum sonrası göbeğimi gizlemek ve çok vakit harcamadan şık olabilmek için önerilere ihtiyacım var. Fikir verebilir misiniz?

Elif cevapladı:
1. DOLABINIZI DÜZENLEYİN: ister bedenlere göre ayırın ister renklere… Benim önerim giymediklerinizi, dar&bol gelenleri dolaptan ayıklayın. Göz karmaşası yaratmayın. Sadece giyebildikleriniz dolapta kalsın. Ayırın. Bu çok önemli. İlk iş bunu yapmanızı öneririm. Sadece aktif giydiklerinizle dolu olsun dolap.
2. KOMBİNLERİNİZİ HAZIR EDİN: Kombin çalışın: neyi neyle giyebilirim…. Ayna karşısında deneyin, çıkarın. İçinize sinenleri ister not edin, ister fotoğraf çekin – belgeleyin. sonradan ihtiyacınız olduğunda dönüp bakabilin. Akıllı telefonlar için Cloth. isimli bir app var, onu indirebilirsiniz telefonunuza; kombinlerinizi dosyalayabiliyorsunuz orada. Dolabınıza kombinli şekilde de asabilirsiniz. Hangi etekle hangi gömleği giyecekseniz yanyana dursun askıda.
cloth_app
3. SADE+SÜS: Herşeyle giyebileceğiniz, çapraz kombin yapabileceğiniz ana parçalarınız olsun. Süs için kolye, bilezik, küpeden faydalanın. Yani parçalar sade, detaylar süslü olsun.
kolye
4. MAKYAJ: Dayanıklı makyaj malzemesi kullanın: 12 saat kalan rujlar (Sephora ve Maybelline de uygun fiyatlı seçenekler mevcut), kalıcı maskara kullanın ki sizi gün boyu götürsün. Far olarak da Maybelline’in color tattoo’su adı üstünde dövme gibi kalıyor göz kapağında, öneririm. Uzun süre dayanan ojeleri tercih edin. Bunda Essie’nin üstüne yok evet pahalı ama dandirik 4-5 tane oje alacağınıza bir tane iyi alın.
Essie Allure, en klasik!

Essie Allure, en klasik!

5. HAZIRLANMA: Kendinize her ne kadar hazırlanmak için vakit ayırıyorsanız bunu 10-15 dakika arttırın; farkı göreceksiniz.
6. KALEM ETEK: Kalem etek giyimi son derece kolay bir parça: isterseniz üstüne bluz giyin, isterseniz triko. Her şekil hoş durur. Rahatlığınız için babet yerine mini topuklu, sivri burunlu kibar ayakkabılardan seçerseniz daha trendy ve şık duracaktır. Uygun fiyatlı versiyonları bir çok ayakkabı mağazasında mevcut.
 tartan-ekose-gömlek-kalem-etek-pencil-skirt

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Soru: Hem pratik hem şık nasıl olunur?