Ana Sayfa

Sokakta gördüğünüz o havalı kız olmak için…

Yazar:  | 

Sabah kalkıp da o dolabın karşısında dikilmiyor muyuz! İşte o an giyinmekten de kıyafetten de herşeyden soğuyor insan. Onu giy bunu çıkar derken hiçbir şeyin içimize sinmediği o sabah bir şey geçirip üstümüze işe gitmek için yola koyulduğumuzda o yanımızdan geçen şık ve havalı kız her şeyi daha da dibe vurdurmuyor mu? Nasıl oluyor da sabahın köründe böyle hoş olabiliyorlar? Ben de kırk saat ne giyeceğimi düşündüm çıka çıka bu çıktı, peki o nasıl giyiniyor acaba demiyor muyuz? Diyoruz –kabul edelim:) Gelin sokaktaki o havalı kızlara bakalım, neyi nasıl yapıyorlar…

Bir kere onlar renkten korkmuyorlar. Bizim (en başta benim) gibi baştan ayağa siyah giymenin güvencesine sığınmıyorlar. Gece mavisi pantolon da limon sarısı da neon turuncu da onlara göre! Üstelik pantolonunu gece mavisi renginde seçmekle kalmamış bir de bol palazzo modelden tercih etmiş. (Pantolon paça boyununun uzun olup, ayakkabıyı örttüğüne dikkat edin. Doğru paça boyu budur bol pantolonda) Mavi aynalı gözlüğü ile de kıyafetindeki maviyi desteklemiş.

Kızın yüzünü elinizle kapatın, sadece kıyafete bakın, gene güzel. Limon sarısı kloş bir etek, renkli bir büstier ve üzerine deri bir ceket. Cool. Bir de saçlarına sarılı, desenli bir eşarptan saç bantı yapması… Süper olmuş. Gözlüğü ve kırmızı ruju ile full as kare. Desen, deri, saç süsü, makyaj hepsini ustaca karmış, iyi bir örnek.

Yeni sezondan alınması gereken 5 parça yazımızda da bahsettiğimiz kamuflaj deseni bu sezonun (özellikle de geçiş mevsimi yaşadığımız şu günlerin) en öne çıkan trendlerinden biri. Kamuflaj da favorimiz ceketler. Dökümlü modeliyle son derece hantal durabilen bu ceketleri salaşlıktan çıkarmanın en iyi yöntemi seksi, vücuda oturan parçalarla giymek: mini bir etek, elbise gibi. Bu fotoğrafta olduğu gibi omuz çantası yerine elinizde taşıyacağınız büyük bir clutch ile tamamlamanız çok havalı. Stil ipucu: Kamuflaja en güzel giden renk kırmızı ve mercan tonları. Detaylarda; bilezik, çanta veya rujunuzda mercan rengini kullanın. Çok iyi tamamlayacaktır.

Sabah kalktınız, dünden kalma fönünüz bozulmaya yüz tutmuş. Bu fotoğraf ilham olsun, alın önündeki perçemi arkaya tokalayın. (siyah ince tokayla yapabileceğiniz gibi renkli tokalarla da bunu yapabilirsiniz.) Yandan perçemler bırakın. Basit & hoş gözüken bu saçla güne hazırsınız.

Bir basit ama etkili taktik daha vereceğim: gömleğe düğüm atmak! Bakınız sıradan bir gömleğe ne kadar minik bir hamle ile hava katmış… Siz de deneyin; çiçekli jean pantolonunuzun üstüne giydiğiniz krem gömlekte de bunu yapabilirsiniz, askılı elbisenizin üstüne geçirdiğiniz tişörtte de. (elbise+tişört+düğüm kombinini sıkça yaptığımı belirtmeliyim) Stil ipucu: saçların gömleğin içinde kalmış olması çok hoş durmuş!

Bu yazı Markafoni Blog’taki köşemizden alınmıştır. Daha fazla yazımızı görmek için tık tık! 

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Sokakta gördüğünüz o havalı kız olmak için…