Ana Sayfa

Max Factor’dan makyaj tüyoları

Yazar:  | 

Talented Mr Ripley’in makyör versiyonu, çok sevdiğimiz arkadaşımız Rıfat Yüzüak Max Factor’ın yüzü oldu. Bizi de makyaj önerilerine boğdu. Bir sürü not tuttum ama özellikle ilgimi doğru maskara kullanma, kaş boyama ve allık kullanımı çekti. Hiç kendime bir şey saklamadan bir bir paylaşıyorum öğrendiklerimi:)

max factor makyaj

Hacimli kirpikler için maskara uygulama:

Maskarayı haşırt haşırt tepeden alttan fırçalar gibi sürme ve de asla bastırma (burada yazar kendine sesleniyor) bunun yerine tampon hareketlerle çok hafif, dokunurmuşçasına yumuşak şekilde maskarayı kirpiklere değdirin. Sırayla önce ortaya, sonra içe, sonra dışa maskarayı sürün. Bu işlemi tekrarladıkça kirpikler yelpaze gibi açılacak ve büyüyecekler.

Bu uygulama için en uygun maskara tipi ince uçlu fırçalara sahip olanlar.

Kaş Boyama: (küçük hüsamettin’e dönmeden)

Birinci adım: kaşlarını kaş fırçası ile tara

Seyrekse (evet, dinliyorum) kaş kalemi ile boya…. Dikkat: 2 ayrı kaş kalemi ile! Birinci kaş kalemi gerçek kaş renginden bir ton açık renk olacak! Küçük çizgiler atarak boşlukları doldur. İkinci kaş kalemi kaşının renginde olacak. Bununla da üstünden geç ve kaş şeklini belirginleştir. En son adım olarak yine tara.

Allık sürme: (Palyaçoya benzemeden)

Bu kısmı anlatırken Rıfat beni çok güldürdü. Bizim kızlara bakıyorum allıklarına kocaman fırçaları bastırıyor bastırıyor; hem fırçanın kıllarını bozuyor hem yanağına gereğinden çok fazla ürün alıp sürüyor, hem de sokağa bir çıkıyor yanağında fırçanın kıllarından kalanlar olmuş, farkında değil….

Kimse pek tabii ki böyle gözükmek istemez! Peki usta söyle ne yapalım? Allığa fırça ile dokunduğunda hani uçuşan granülleri olur ya – işte bize lazım olan oymuş! Dumanına tepeden fırça ile dokunuyor ve bu havaya kalkan ve fırçaya konan kısmı yanağına uygulamaya kullanıyorsun. Kullanmadan önce bir minik silkeleme hareketi yap, yoğunluk varsa gitsin, palyaço yanağın olmasın.

Nasıl sürmeli peki? Gülümse! Ve yanağın çıkık kısmına allığını sür.

max factor makyaj ürünleri 2

Makyajlı, makyajsız, sabah erken saat, uzun mesaiden sonra; her zaman çok güzelsin. Birkaç tüyoya hayır demeyiz ama öyle değil mi? 🙂 Ben bu taktikleri hemen hayatıma kattım, gerçekten basit ve etkililer, dilerim senin de işine yarar. Hey Rıfat, teşekkürler. Max Factor işbirliğin de hayırlı olsun; ait olmak için köklü ve başarılı bir marka seçmişsin!

rifat yuzuak max factor makyaj

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Max Factor’dan makyaj tüyoları