Ana Sayfa

İyiki doğdun Kate Moss!

Yazar:  | 

Kate Moss bugün 40. yaşını kutluyor!

04.-Kate-Moss

14 yaşında New York JFK havaalanında keşfedildiği günden bugüne modellik kariyerinde koskoca 26 seneden bahsediyoruz! Corrine Day’in çektiği ilk fotoğraflardan Mario Testino’ya bir çok ünlü fotoğrafçıya poz verdi, birbirinden iddialı dergi kapaklarına yüz oldu. Yüzlerce reklam kampanyası, belki de binlerce moda çekimi. O bir Oğlak, çalışkan, sorumluluk sahibi. Bunca işin altından profesyonellikle kalkmasına şaşmamak lazım.

Araya Johnny Depp gibi efsane sevgililer de serpiştirdi. Sevimsiz Pete Doherty ile sansasyonel bir ilişkiden sonra, The Kills’in gitaristi, cool guy, Jamie Hince ile evlendi. Jefferson Hack (aka Dazed and Confused ve Another dergilerinin kurucusu) ile Lila isimli bir kızları var. Lila şimdi 12 yaşında.

Time tarafından asrı etkileyen 100 önemli isimden birinden bahsediyoruz! 2012’de kendisi dünyanın en çok kazanan top modeliydi. (En çok kazananlarda sürekli Gisele Bündchen ile kapışıyorlar, bir o birinci oluyor bir o…) Yılda 9 milyon dolar kazandığı biliniyor. Basit bir modellik kariyerinden bahsetmiyoruz!:) Birikiminin 40 milyon Pound olduğu söyleniyor (evet lütfen kendinizi tutmayın ve yeni pound kurla bunu 3.5’la çarpın!)

Kariyeri falan koyalım bir kenara, Kate Moss sadece biz kadınlara verdiği ilhamla bile şanından söz ettirmeye değer. Ugg giydi Ugg giydik, skinny jean’lerinin altına babet giydi, hemen takip ettik, Glastonbury Festivali’nin çamurunda Hunter botlar giydi, kaç senedir modası dur durak bilmiyor, Leopar peluş mont giydi, peşi sıra hepimiz… Nereden başlasak, hangisini anlatsak. O ne yapsa trend, ne giyse moda!!

Fotoğraflarla Kate Moss:

[nggallery id=717 template=carousel images=6]

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > İyiki doğdun Kate Moss!