Ana Sayfa

Jennifer Lopez’in Golden Globe makyajını yap!

Yazar:  | 

Jennifer Lopez’in Golden Globe makyajına ba-yıl-dık! Biz de yapmak istiyoruz. Nasıl uygulayabileceğimizi moda çekimlerinin aranan makyözü Rıfat Yüzüak’a sorduk. O da bize adım adım anlattı:

  • Jennifer Lopez’in cildinde olduğu gibi ten makyajının ince  ve ışıltılı olması son zamanlarda çok moda! Bu tarz ışıltılı ten cildin gençliğini ortaya çıkartıp taze bir görünüm elde etmenizi sağlar. Bunun için çeşitli markaların renkli nemlendiricisini kullanabilirsiniz. La Mer ve Laura Mercier’in renkli nemlendiricilerini ve MAC’in Face and Body foundation’ı öneriyorum.

  • Göz altlarını kapatırken Lopez’in makyajında olduğu gibi ince ve hatta sıvı bir kapatıcı tercih edebilirsiniz. YSL Touche Eclat ve MAC Studio Fİnish’i kullanabilirsiniz.

  • Ardından toz transparan pudra ile T bölgesi ve göz altlarını sabitleyin
  • Lopez’in makyajında teni bitirdikten sonra ışığı doğru yansıtması ve iyi resim vermesi için yüzünü çok iyi bir şekilde gölgelemişler. Siz bunu yaparken teninizden 2 ton koyu, çok yoğun renk vermeyen bir pudra ile yapabilirsiniz. Önerim ürünler: MAC Msf pudraları ve Dior Bronzer. Elmacık kemigi altlarına allık sürer gibi ve alın boşluğuna ve en son gerdanınıza bu pudrayla hafifçe ve iyice yedirerek gölge verin.
  • Sıra geldi highlight’a. Lopez’in şakaklarına, göz pınarına ve burnunun üzerine ışıltılı bir pudra ile highlight yapılmış bu sayede çok daha fresh ve aydınlık bir görünüme sahip olmuş. Açık renk ışıltılı bir pudra ile bunu siz de yapabilirsiniz.
  • Göz makyajına gelince… Öncelikle göz altına açık kahve bir farla gölge yapıp göz içlerine siyah kalem sürüp bir fırça yardımıyla kalem iyice yayılmış ve üzerine koyu füme tonlarında bir farı yine fırça yardımı ile hafifçe sürülmüş. Göz üzerinde yine doğal bir geçiş yaratmak için önce açık kahve bir farla gölgeyi verip üzerine koyu füme bir far yada siyah far yayılarak içe doğru iyi bir şekilde yedirilmiş. Bu göz makyajı için açık kahve far, siyah yada füme far; kaş altları için ise açık renk sedefli bir far ve bir siyah kalem yeterli olacaktır. Göz makyajına son noktayı vurmak için tekli kirpikler takılıp, çok ince bir siyah bir eyeliner sürülmüş
  • Son olarak dudaklar! Ten rengi bir ruj üzerine hafifçe şeffaf bir parlatıcı sürülmüş. Tüyo: Öncesinde bir kalemle dudak hattını belirlerseniz dudaklarınız daha net ve dolgun görünecektir.

Teşekkürler Rıfat! 

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Jennifer Lopez’in Golden Globe makyajını yap!