Ana Sayfa

Jean giyme mevsimi açıldı! Peki nasıl?

Yazar:  | 

Sonbaharın gelmesi, havaların serinlemesi ile Mayıs’ta üst raflara kaldırdığımız jean’ler tekrar krallıklarına geri dönüyor. Sıcaklarda pas vermediğimiz jean’lerinizle aranızı düzeltin. Önümüzdeki 6 ay boyunca en yakın arkadaşımız onlar olacak çünkü. Bir gün boyfriend jean’imizin üstüne bir sweatshirt çekip çıkacak, başka bir gün ise skinny jean’imizi blazer ceket ve stiletto’larla tamamlayacağız. Modumuza, programımıza uymakta usta olan jean’leri giymenin tam vakti.  Hangi jean’ler moda, nasıl giymeli, neyle kombinlemeli, okumaya devam edin…

Jean’lerin ilgimizi çeken modelleri her birimiz için farklı. Öne çıkan 3-4 model varki birinden biri sizin de favoriniz muhtemelen. Benim favorim skinny ve ispanyol paça jeanler. Skinny jean’leri haftasonunda ve gece gezmelerinde giymeyi tercih ederken ispanyol paçaları rahat iş günlerinde giymeyi seviyorum. Jean giyme fırsatım olan bir iş gününü asla affetmem, çekerim jean’imi diyorsanız siz de şöyle bir kombini ofise giyebilirsiniz.

 Ofis için bir diğer başarılı kombin örneği de bu! Pantolonun beli bir hayli yüksek – taşıması zor! Ama kendisine yakıştırmayı bilmiş!

Başarılı!

Dikkat dikkat! İspanyol paça pantolon giyecekseniz pantolonun paçasını –neredeyse kaldırıma değecek kadar- uzun tutmanız gerek! Ayakkabınızın sadece burnu gözüksün, topuğunun en alt noktasına kadar paçası insin.

Skinny jean severler buraya! Kıyafete seksi bir hava katmak, rock şık bir tarza sokmak için birebir parça. Skinny jean için 2 kombin önerisinde bulunacağım, birincisi deri yelekli kombin. Deri yelek bu geçiş mevsiminde çok rahat kullanabileceğiniz bir parça, skinny jean ile onun rocker havasını destekleyin. Aksesuar olarak kısa bir bot, iddialı bir kolye ile tamamlayın.

Rock chic diye buna denir! 

Stil notu: Bileklerinizde yazdan kalma ‘arm party’ modasına ait renkli, taşlı bilezikler varsa, kurtulun onlardan. Rock şık tarza bürünmek istiyorsanız zımbalar, metaller, deriler size eşlik ediyor olmalı.

Diğer kombin fikri jean üstüne jean’e kurulu. Skinny jean’inizi, jean gömlekle tamamlayın. Hava serinse üstüne minik bir deri ceket çekebilirsiniz. Tarzı olabildiğince salaş tutun. Jean gömleğinizin kollarını ‘öylesine’ gibi kıvırın, mükemmel kıvrımlar olmasınlar. Eğer isterseniz jean gömleğinizden gözüken boyun kısmınızı üstüste kolyelerle doldurun!

Peki nasıl? İşte ilham burada! Sokak modası fotoğraflarında:)

Bu yazı Markafoni Blog’taki köşemizden alınmıştır. Daha fazla yazımızı görmek için tık tık! 

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Jean giyme mevsimi açıldı! Peki nasıl?