Ana Sayfa

Tatil dosyası: ÇEŞME için stil önerileri!

Yazar:  | 

Şehirden kaçanlar iki ana destinasyona kendilerini atıyorlar: Bodrum veya Çeşme. İkisinin de tarzı farklı, teki daha piyasa…. Denize girmektense kendini göstermenin peşinde. Diğeri ise deniz, güneş, kum, arkadaşlar, eğlence, plajda happy hourlar… Bizde bu sebeple önerilerimizi bu 2 farklı tatil mekanına uygun hazırladık. Çeşme ile başlıyoruz (Bodrum için tık tık!)

Çeşme’de günler sabahtan kendinizi plaja atarak, gün boyu yüzerek ve akşamüstü de happy hour’da içki yudumlayarak geçer! İşte gündüz için 3 önerimiz: plaja giderken, plajda ve happy hour’da! Plaja giderken geçirin üstünüze kesilmiş yırtık kısa jean şortunuzu, takın üstüne de bir beyaz (tercihen hafif transparan:) tshirt, biraz da renk katmak adına serpiştirin kırmızıları, neon sarıları… Ve ayağa da TOMS’lar, tamamsınız!

Plajda saçınız uzunsa gevşek bir şekilde balık sırtı örün veya şapkanın altına gizleyin. (saçları da teni olduğu gibi güneşten korumak önemli!) Bolca güneş kremi sürdüğünüzden emin olun. 3-4 saatte bir ve her denize giriş çıkışınızda güneş kreminizi tazelemeyi unutmayın.

 

Happy Hour: biraz dikkat çekme zamanı. Ee, şurada geceye ne kaldı? Eğlenmeye başlamak lazım:) Dikkatleri üstünüze en tarz şekilde çekmek için neon rengi kullanın. Renkleri birbirine karın: etek, bluz, şapka, bilezikler, sandaletiniz, bikini üstünüz, gözlüğünüze herşey ayrı bir renkte ama uyum içinde olsun! Elinizde de renkli, meyvalı bir kokteyl… ve eğlence başlasın!

Çeşme’nin en güzel yanlarından biri yemek sefası. Akşam arkadaşlarınızla eğlence öncesi Alaçatı’da yemeğe gidecekseniz, en başta ayakkabınızı dikkatli seçmeniz lazım. Çünkü bilen bilir arnavut kaldırımlarında yürümek zordur. Stilettolarınız şimdilik odada kalsın. Alaçatı sokakları için (boy isteyenlere) dolgu topuklar veya (yeterince uzun olanlara) bağcıklı sandaletler en güzeli! Uzun elbisenizi geçirin üstünüze, bileklerinizi bileziklerle doldurun. Renkli çantanıza da atın beyaz bir jean ceket veya bir hırka, hazırsınız Alaçatı akşamlarına!

Bodrum stil önerileri, güneş kremleri… Tatil Dosyası diğer konular burada!

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Tatil dosyası: ÇEŞME için stil önerileri!