Ana Sayfa

Tatil dosyası: BODRUM için stil önerileri!

Yazar:  | 

Kabul edelim Bodrum’un denizi çok güzel ama en çok da bunun için gelmediniz buralara kadar… Bodrum’un en güzel yanlarından biri piyasası: ünlü, ünsüz herkes burada. En şık hali ile kendini gösterme sevdasında. Siz de bu gösterişten eksik kalacak değilsiniz ya, işte kombin önerilerimiz!

Çeşme küçük, muzur kız kardeşse, Bodrum onun ağırbaşlı, cool ablası. Bodrum için önereceğimiz kombinler Çeşme’deki kadar renkli, dinamik ve ‘giymiş, çıkmış’ basitliğinde olmayacak bu sebeple: daha hanım hanımcık, daha ‘ne giydiğini planlamış’ duracak.

Bodrum’da gün geç başlar çünkü gece geç bitmiştir. Plaja inme saatleri neredeyse öğlendir. Kıyafet olarak önerimiz: uzun (tercihen beyaz) elbise, şapka ve hasır çanta. Biraz boy katmak isterseniz kendinize dolgu topuklu, kumaş ayakkabılardan giyebilirsiniz. (Çantanızda plaj için terlik bulundurduğunuza emin olarak)

Bodrum plajları Çeşme plajlarından daha şık. Bikiniden ziyade son dönemde daha ‘in’ olan mayolar moda. Mayonuzu –kiloları gizlemek istiyorsanız- siyah tercih edebileceğiniz gibi vücudunuz müsaitse canlı renklerden seçebilirsiniz. (Mayokini ise ‘out’!) Plaj terliklerinin dore veya lame detaylı olanları hoş duruyor, tercih edin.

Bodrum’a mutlaka alışverişe ineceksinizdir, bir klasik! Pastel tonlarda rahat bir elbise geçirin üstünüze. Ama detaylara özen gösterin: mesela her detay ayrı bir pastel tonda olsun: ayakkabınız, çantanız, gözlüğünüz, bileziğiniz; mint yeşilinden, bulut mavisine, toz pembeden, pastel sarıya… Sezonun modası pasteli yakalamış oldunuz böylelikle!

Bodrum’da akşam yemeği denince ilk akla gelen Gümüşlük’te balıktır! Balıkçıya gidecekseniz veya Bodrum içinde başka programınız varsa, bence gün içinde ne kadar bronzlaştığınızı göstermek lazım! Bunun için şort giyin. Yaz dolabının demirbaşlarından krem rengi bermudaları çekip çıkmanın tam vakti. Gece barlara doğru uzamayacaksa spor-şık kombin en uygunu: krem bermuda şort+şık ipeksi, hafif bir bluz, iddialı/renkli bir kolye ile hareketlendirilir ve mercan çanta ile kombine renk verilir. Ayağınıza ise dore detaylı, bantlı bir sandalet giyebilirsiniz. Dudaklarınıza mercan bir ruj ve bol maskara makyaj için yeterli. Zaten bronz yüze pek birşey yapmaya gerek kalmıyor:) Yazın işte en güzel yanı!

Çeşme stil önerileri, güneş kremleri… Tatil Dosyası diğer konular burada!

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Ana Sayfa > Tatil dosyası: BODRUM için stil önerileri!