Moda & Alışveriş

Vücut Tipine Göre Mayo Nasıl Seçilir?

Yazar:  | 

[sg_popup id=”4″ event=”onload”][/sg_popup]

En stres eden şeylerden biri değil midir: Mayo denemek! Onu denersin olmaz, bunu denersin olmaz; moral bozulur, kabinde kan ter içinde kalınır… Biliyoruz bu sıkıntıyı 🙂 Bikini/mayo arayışınızda vücut tipinize göre ne seçmeniz gerektiğini bilseniz bu daha kolay olmaz mıydı? Cevabı aldık! İşte vücut tipinize göre mayo seçmenin yolları…

Mağazalardan şu anda alabileceğiniz modeller üzerinden; hangi mayo, hangi vücut tipine uygun?

vakkorama

Soldan sağa sırayla Vakkorama;

  – 626 TL: Çizgiler ve asimetrik detaylar vücuda kıvrım vermekte yardımcı olur. Bu mayonun bel bölgesinde birleşen çizgileri dikdörtgen vücut tipi olanların belini olduğundan daha ince gösterecektir.

 – 612 TL : Bel dekoltesi ten göstereceği için, ince bir bel bu mayoyu daha iyi taşıyacaktır. Aynı zamanda, boyunda birleşen kısım dar omuzları geniş göstermeye yarayacaktır. Tasma detayı, kısa bir boyun için uygun değildir.

 – 695 TL: V dekolteli bu mayo, küçük meme için ideal olabilir. Bel kısmında görülen hafif drape, ince görünmek için bir hile yaratabilir. Geniş omuzları dengelemek için, V yakalar doğru seçim olacaktır.

 – 662 TL: Kalın askılar ve balenli üst, büyük meme için uygun olacaktır. Drape ise ince görünmeye ve karın bölgesini toparlamaya yardımcı olacaktır.

koton beymen hm lilyandrose

Soldan sağa sırayla;

  – Beymen, 595 TL: Üst kısımdaki iç içe geçen kalın şeritler, kesinlikle geniş bir gövde ve gerdan için uygun olacaktır. Bu detaylar, küçük memeyi büyük göstermek için doğru seçim olacaktır.

 – Koton, 39 TL: Küçük ve orta boy meme için ideal olabilir. Omuzdan geçen dikey tek askı,  üst bedeni uzun göstermeye yardımcı olabilir.

– H&M 79 TL: Göğüs kısmındaki büyük kurdele, hem memeyi büyük gösterecek, hem de basen problemi olan armut vücut tipi için, üst kısmı genişlettiğinden  dengeleyici olacaktır.

Lilyandrose 621 TL: Küçük memeli, geniş omuzlu çilek vücut tipi olanlar için, aynı zamanda drape ile  beli ince göstermek ve toparlamak için uygun bir mayo olacaktır

bonprix

Soldan sağa sırayla; Bonprix

 – 99 TL: Bel bölgesinde sivrileşen ve daralan şeritler, kıvrım yaratmak ve beli ince göstermek için oldukça ideal olacaktır.

 – 99 TL: Büyük ve dağınık meme için toparlayıcı olmakla birlikte, deseniyle de dikkat çekecektir.

 – 119 TL: Geniş omuzları ve gerdanı yumuşatmak, dengelemek adına üst bölgede olan şerit detayları yardımcı olacaktır.

 – 119 TL : Bitişik ve dolgun meme için toparlayıcı olurken, deseniyle de, memeyi daha küçükmüş gibi gösteren bir mayo olabilir. Aynı zamanda, karın bölgenizden şikayetiniz varsa; dikkati oradan çekmek için, siyah alt ile desenli üst birleşimi doğru bir tercih olacaktır.

 Stil Notu: Desenler dikkat çeker. Bu yüzden seçilen desenlerin nasıl olduğu oldukça önemlidir. Şekilleriyle, büyük ve geniş olanı daha da inceltebilir, küçük ve zayıf olanı daha da geniş gösterebilirler. 

calzedonia

Soldan sağa sırayla; Calzedonia

 – 179 TL: Tek renk, tek desenler, uzun görünmek için yardımcı olabilir. Bu mayonun desenleri, birleşik ve sık olduğu için kiloyu toparlayıcı gösterebilir.

 – 215 TL: Bu mayo da ise, desenler biraz daha büyük ve ayrık, kilosu olanlar için doğru bir seçim olmayabilir.

Mağazalardan seçerek, üzerinden göstererek vücut tipine göre bikini modellerini anlattığımız bu videoyu da seyretmenizi öneririz… Bikini bilgileri burada!

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *