Moda & Alışveriş

Üst bedeni ince göstermek için taktikler!

Yazar:  | 

Hepimizin vücudunda sevdiği ve sevmediği yerler var. Top modellerin bile var! Önemli olan sevmediğimiz bölgeleri gizlemeyi, beğendiklerimizi vurgulamayı bilmek. ‘’Belim kalın, omuzlarım geniş. Uygun nasıl giyinebilrim?’ ise sorunuz, işte cevap burada:

Bu bilgileri videoda izlemek isterseniz Youtube kanalımıza üye olun!

Birinci en önemli yöntem vücudun üst kısmına değil de alt kısmına dikkati çektirmek. Bu sebeple gözler omuzlarınızda ve belinizde değil bacaklarınızda olacak. Bu arada üst kısmı kalın olan vücut tiplerinin genelde bacakları güzel olur. Bu da büyük şanstır!

  • Dikkati belden ve omuzdan nasıl uzaklaştırabilirsiniz? Vücudunuzun alt kısmına daha dikkat çekici parçalar tercih ederek!
  • Kullanabileceğiniz taktikler: Renk veya desen tercih edebilir, dikkat çekici bir pantolon veya etek modeli giyebilirsiniz. Örnek çiçekli pantolon, geometrik desenli bir tayt, fuşya bir etek, kırmızı bir ayakkabı, pullu bir mini etek… Bu sezon bütün bunlar için avantajlı bir sezon çünkü çiçekten, şal desenine, etnik desenlerden çizgilere, düz zeminlere inat bolca desen var kıyafetlerde! Bu sebeple pantolondan eteğe kolayca parça bulabilirsiniz. İşte bu tarz kombine birkaç örnek… İsterseniz pantolonunuza renk katarak, isterseniz eteğinize doku katarak bunu yapın!

  • Bedenin üst kısmına ne giymeli konusuna gelince, en genel stil taktiğini göz önünde bulundurmak lazım: gizlemek istediğimiz yere koyu giymek. Bu sebeple gömleklerinizi, kazaklarınızı, ceketlerinizi açık renklerden değil, koyu renklerden tercih edin. Siyah blazer ceket, füme bir hırka, lacivert jean ceket dolabınızın demirbaşlarından olmalı.

  • Bluzunuzda fırfır, desen, süs püs gibi detaylarının olmasından kaçının. Bu dikkati, üst bedeninize çekecektir. Kolye, küpe, şal gibi dikkati boyna ve omza çeken aksesuarları da tercih etmemenizi öneririz.
  • Bir diğer önemli konu giyeceğiniz bluzun modeli! Kayık yakalar omuzu geniş gösterir. Kolsuz bluzlar, halter yakalı tişörtler de aynı şekilde omzu olduğundan daha iri gösterir, dikkati omuzlara ve kollara odaklar. Tercihen yuvarlak yakalı, kısa kollu üstler tercih edin.
  • Streç kumaşlı bluzlar düşmanınız! Üst bedeninize oturacak her türlü kumaş türü ve bluz modelinden uzak durmak lazım. Salaş üstler, dar atlar (pantolon, etek) kombininizin ana çıkış noktası olmalı.

 

 

 

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Moda & Alışveriş > Üst bedeni ince göstermek için taktikler!