Moda & Alışveriş

İstisnai Olmayı Tercih Edenlerin Markası: OJARNA!

Yazar:  | 

ojarna can jarna ozturk

OJARNA markasının yaratıcısı, Can Jarna Öztürk, çok yakın bir arkadaşım. Bu bir arkadaş kayırması değil; gözümün önünde filizlenmiş, yükselmiş bir başarı öyküsüne tebrik duruşu… Can’ın markasını, peşine düştüğü hayali, attığı cesur adımları, işine koyduğu emeği, Afrika’dan Hindistan’a aylarca süren seyahatlerini (ki gittiğinde çok özlüyorum onu!), kabilelerin arasına girişini, onlara özel etnik parçaları emek emek ürettirişini yakınen biliyorum. Halbuki dışarıya gözüken tarafı: ‘A ne güzel bir kolye! Ne kadar acaba?’ 

ojarna tribal tales can ozturk

Can’ın deyimiyle Ojarna, ‘Kabile Sanatları ve Sürdürülebilirlik’ üzerine deneysel bir proje. Dünyanın dört bir bucağındaki, nadir kalmış kabile köylerinde, Adil Ticaret ve Etik İş prensipleri çerçevesinde, yerlilerle birlikte dönüştürme üretimleri yapıyorlar. Ojarna‘daki her bir parça; Afrika’dan Amazonlar’a, Kızılderili rezervlerinden Eskimolara uzanan antropolojik araştırmaların ürünü. Etnik grupların kültürel mirasına ve yaşamlarına destek olmak ve sürdürülebilirliklerine katkıda bulunmak en değerli hedefi.

Koleksiyondaki her paça tek. İsteseniz dahi aynısı bir tane daha yok. Her parça tek tek, ilkel araç gereçlerle, elle ve ham malzemelerle yapılıyor. Tasarımın sahibi olan etnik kültürün özgünlüğüne sadık kalarak, kültürün tarihine saygı çerçevesinde üretiliyor.

Ojarna İstanbul, Alaçatı, Fethiye, Bodrum, Lesvos, Ibiza, Paris, Goa, Vancouver, Bali’de seçili butiklerde satılıyor. Özellikle yazın Alaçatı’ya tatile gidecekler; Hacı Memiş’teki showroom’una mutlaka uğrayın. (Muhtemelen Can da orada olur, lütfen selamımı iletin!) Çok eminim ki sahip olmak isteyeceğiniz, çok özel bir parça bulacaksınız. Ondan sadece 1 tane var, ya sizin, ya başkasının. Çok düşünmeden karar verin, sonra pişman olmayın. [sg_popup id=”4″][/sg_popup]

OJARNA tasarımlarının satıldığı özel noktalardan biri de Midnight Express. Bebek şubesindeki vitrinin önünden geçtiğinizde, zaten dikkatinizi çekmemesi imkansız. Midnight Express Bebek şubesinin tüm vitrini Ojarna tasarımı!

OJARNA can ozturk midnight express bebek istanbul

Ojarna’nın rengarenk instagram hesabı: Ojarna.tribaltales’i de takibe almanızı öneririm.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Moda & Alışveriş > İstisnai Olmayı Tercih Edenlerin Markası: OJARNA!