Moda & Alışveriş

MET GALA Kırmızı Halı * En Şık & En Berbatlar!

Yazar:  | 

Metropolitan Müzesindeki ‘Manus X Machina’ sergisinin dün gece galası vardı. Sergi moda içerikli olunca (Met Müzesi’nin bünyesindeki Costume Institute’ta) kırmızı halıda moda ikonları endam ettiler.

En beğendiklerimizi ve ıııykk dediklerimiz videoda! Seyredin. Videoda hiç umulmadık süprizlerimiz de var 🙂 Eğleneceğinize eminiz!

Oscar 2016’da da olduğu gibi (ki bizce son dönemde kırmızı halılarda bu trendi gözlemliyoruz) berbat giyinenlerin sayısı > şık giyinenlerin sayısı idi. Bir bakınız fotoğraflara eminim bize hak vereceksiniz!

kate bosworth jourdan dunn met gala

MET GALA BEYONCE TAYLOR SWIFT

MET GALA lady gaga alicia vikander poppy delevingne

MET GALA miranda kerr alicia vikander

met gala rita ora sjp sarah jessica parker

met gala red carpet solange madonna

kim kardashian kendall jenner kylie jenner met gala red carpet

(Bir not düşelim, gecenin ağırlıklı renginin gümüş, kumaş yapısının metalik ve zırhlı tarzda olmasının sebebi serginin temasının ‘Manus x Machina’ / makina temalı oluşu; robotik kıyafetler oradan geliyor 🙂

************************

Gelelim gecenin en şıklarına!

Gecenin en ‘hot’ çiftleri ile söze girelim.

met gala en havali ciftler lucky blue smith gigi hadid zaynOscar’larda da öyleydi, Met Gala kırmızı halısında da öyle oldu. Bu sezon beyaz elbise trendi aldı başını gidiyor. met gala beyaz elbise

Ve gecenin en güzel kıyafetlerinin ortak noktası beyaz renkti. İçlerinden en beğendiğimiz; dünyanın en güzel kadınlarından Margot ve Rosie de beyazı en güzel taşıyanlardı. (Gerçi çuval giyse yakışır onlara; o ayrı!)

margot robbie rosie huttington whiteley met gala dresses

Rosie bana sorarsanız gecenin en sade ama en şık giyinen kadınıydı. Öne çıkmayan toplu saçlar, elegant bir elbise; resmen stilinden zarafet akıyor. Çok beğendim. Dolayısıyla geceden favorim o. Eser ise Alessandra Ambrosio’yu beğendi. İlk görüşte Balmain olduğunu tahmin edeceğiniz elbisesi ile dikkatleri çektiği kesin.

met gala favoriler rosie alessandra ambrosio

Bence gecenin en gösterişli elbiseleri kuyrukları ile ‘Siz bir çekilin ben tek başıma merdivenden çıkacağım şöyleee salına salına‘ diyen Emma Watson ve Zoe Saldana oldu. Emma Watson’a bu omzu açık model çok yakışmış. (Bana biraz da Lady Gaga’nın Oscar 2016 Kırmızı Halı elbisesini hatırlattı)

met gala emma watson

Gecenin en özel elbisesine gelmek için biraz beklettim sizi. En başta baktığınızda sıradan gelecek (bana öyle olmuştu), klasik Disney prensesi elbisesi demiştim. Tasarım Zac Posen’in. Meğer karanlık bir ortama girilince çıkacakmış güzellik ortaya. Tekstilin içine dokunan bataryalarla aydınlanan rüya gibi bir elbise imiş. Çirkin ördek yavrusundan kuğuya dönüşen bir elbise…

claire-danes-met gala dress

Bir diğer şık elbise, Kate Hudson’dan geliyor. Versace tasarımı. Bu gece türlü kişi robot parçalarını anımsatan şeyler giydiği için ne kadar güzel olsa da heyecanı söndürüyor. Kate Hudson’a çuval giyse yakışıyordu, ah o sıradan saçlar? Üst gel bir kahve içelim, alt ise balom şekil, önümden çekil diyor.

kate Hudson - Versace

Olivia Wilde ve Blake Lively (ki 2. bebeği beklediğini kendisi henüz deklare etmemiş olsa da ateş olmayan yerden duman çıkmaz mantığıyla biz onun hamile olduğunu düşünüyoruz.) Hamileyken bile tarzından bir gıdım ödün vermek zorunda değilsinin yaşayan kanıtları oldular. Blake Lively’nin geceye elbisesinin tasarımcısı Burberry’nin CEO ve Kreatif Direktörü Christopher Bailey ile geldiğini de belirtelim. (Ryan’ım Reynolds’ım belkide evde yeni çocuk odalarının duvar kağıdını yapıştırıyordu.)

met gala pregnant olivia wilde blake lively

Gecenin makyajlarına bakınca; göz zevkimizi bozanlar oldu:
MET GALA makyajlar

Madonna suratına ne yaptırdıysa, Ctrl + Z yapmalı.

Beyonce-Makeup-Hair-Met-Gala-2016

En paçoz çift ödülü ise West çiftine gidiyor. Üzgünüz ne yapsanız olmuyor 🙂
kim kardashian kanye west met gala

Kırmızı halı elbiseleri konusu ilginizi çektiyse… Yaza düğünlere ne giyeceğim sorusu aklınızı kurcalıyorsa… Veya sırf merakına, Golden Globes ve Oscar gecelerinden de elbiseleri önünüze seriyoruz; hem de eğlenceli kritiklerimizle:) İzleyin!

Oscar 2016 Kırmızı Halı Elbiseleri Videosu:

oscar 2016 thumbnail ikonlu youtube

GOLDEN GLOBES 2016 Kırmızı Halı Elbiseleri Videosu:

golden globes video youtube ikonlu

Oscar * Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Elbiseoscar top 10 elbise

Lütfen Zelfist Youtube kanalımıza abone olun! Abone olursanız yüklenen videolardan ilk sizin haberiniz olur, herkesten önce seyredersiniz 🙂 Alttaki kutucuğu tıklayın! 

zelfist youtube abone ol[sg_popup id=”4″][/sg_popup]

zelfist emailleri sana da gelsin banner 2

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *