Moda & Alışveriş

Londra’nın tasarım yuvası: Dover Street Market

Yazar:  | 

Londra’da sadece 2 saatim olsa, nereye gidersin? deseler – cevap hiç düşünmeden: Dover Street Market!

Dover Street Market, Comme des Garçons markasının mağazası aslında fakat sadece ondan ibaret değil. Kendi gibi avangard birçok genç, usta tasarımcının da koleksiyonları satılıyor. Hussein Chalayan, Raf Simons (Jil Sander’ın tasarımcısı), Edition 24 by YSL, Erdem, Giles, Rodarte, Giambatistta Valli, Lanvin, Moncler, Martin Margiela. burada satan markaların sadece bir kısmı. Çok az adetlerde, birçok tasarımcıya kucak açıyorlar ve daracık bir alanda. İlk gittiğimde çok şaşırmıştım. Daha önce websitesinden baktığımda resimlerden bu kadar ufak olduğunu anlamamışım. İçeri girdiğimde -ki apartman gibi merdiveni ve asansörü var – nasıl yani bu kadarcık mı? oldum!! 🙂 Gerçekten daracık bir alana sığmış, 5 kattan oluşan bir bina!. Dover Street üzerinde olduğu içinde adı Dover Street Market

dover street market vitrin window display dover street market vitrin window display 2 dover street market vitrin window display 3 dover street market vitrin window display 4

dover street market vitrin window display star wars

En üst katta Rose Bakery var, uzun masasında oturup bir şeyler için. Zaten katları dolaşınca, marka ve enfes kıyafet bombardımanından yorgun düşeceksiniz emin olun. Ballı zencefil çayı için!

dover street market rose bakery

Dover Street Market’la ilgili en hoşuma giden şey, sergileme biçimleri. Her koleksiyona farklı bir sergi! Bazen tshirtler meyve sandıklarına giriyor.. Bazen sergi alanını içi doldurulmuş bir kuzu renklendiriyor. Beğendiğiniz kıyafeti ‘londra sokak tuvaleti’ tipindeki kabinde deniyorsunuz. Ve girişe yerleştirilmiş fosillere çarpmamaya çalışıyorsunuz. Sadece kıyafetler değil, ortam da bir o kadar ilgi çekici:)

Üstelik sadece kıyafet değil; çanta da, ev eşyası da, takı da, spor ayakkabı da!. Alai ve Pierre Hardy’nin enfes ayakkabılarına vurulacaksınız eğer stiletto fetişi iseniz!. En alt katta erkek spor giyim var, özellikle spor ayakkabı kısmı süper!

Moncler’in 1000 Pound’luk montlarını da burada dünya gözüyle görebiliyorsunuz. Yani DSM, özetle, her bir markadan azıcık kıvamında.. tadından yenmeyen bir mağaza:)

Dover Street Market Londra’dan sonra başka şehirlere de açıldı. New York, Beijing ve Ginza’daki DSM’ler de diğer şanslar!

dover street market logo london beijing new york

Diğer alışveriş rehberlerimiz:

Paris outlet, La Valle Village

Milano

İtalya, Milano ve Roma Outlet

İtalya, Floransa Outletler

Dubai

Beyrut 

Kopenhag

Londra

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *