Moda & Alışveriş

Kopenhag’ın Gözde Butikleri

Yazar:  | 

copenhagen shopping kopenhag alisverisKopenhag – İskandinav kimliğini yemekten tasarıma mimariden müzesine her yerinde görebiliyorsunuz. Alışveriş noktalarının çoğu kollektif markalar satan butiklerden oluşuyor. Sizin için en gidilmesi gereken 5 mağazayı listeliyorum:

Henrik Vibskov

Danimarka’nın en ‘in’ tasarımcılarından biri: Henrik Vibskov. Genç, minimal, giyilebilir, farkını gösteren tasarımlara imza atıyor. Kopenhag’da gezecek zamanınız azsa öncelikli uğrayacağınız mağaza burası olmalı. henrik vibskov copenhagen

Wood Wood
Kıyafet ve sneaker satan bir mağaza burası. İçerideki marka dağılımı çok kaliteli. Şöyle diyelim Wood Wood öyle bir marka ki; Reebok & Wood Wood işbirliği ile tasarlanan sneakerlar mağazada karşınıza çıkarsa şaşmayın. Duruşu ile sektöründe kendine yer edinmiş güçlü bir markadan bahsediyoruz. Mağazasının dekorasyonu da tahmin edeceğiniz gibi oldukça havalı. En sıradan New Balance sneaker bile Wood Wood’un sunumunda gözünüze en edinilmesi gereken obje gibi geliyor. Kopenhag’ın Colette’i gibi düşünün burayı.

wood wood copenhagen kopenhag

Bows

Sahibesinin stiline baktığınız zaman kendinizi güvenli ellerde hissettiğiniz bir butik burası. Şöyle tanımlıyor kendini: ‘dünyanın dört bir köşesini gezerken beğendiğimiz ama Kopenhag’da olmayan markaları, koleksiyonları yanımızda getirdik, topladık! diyor. Mağazanın tasarımı da koleksiyonlar kadar başarılı.

bows copenhagen boutique

Lot #29

Burası da Bows gibi kollektif tasarım mağazası. Mağazanın ara katı ve minik bahçesi çok sevimli. Karışık bir koleksiyon seçkisi var, karıştırmalı!

O-S-V

ikinci el sevenler buraya! Vintage değil daha çok ikinci el burası. Birkaç sezon evvelin kıyafetleri ağırlıklı. Hani şu giymekten sıkıldığınız ama başkalarının almak için can atabileceği şeylerin satıldığı yer burası! Koleksiyonun her parçasında gözüm kaldı. Hele de baştan aşağı deri Gucci evrak çantasında. Fiyatı 1000TL civarına geliyordu mesela.

Diğer alışveriş rehberlerimiz:

Paris

Paris outlet, La Valle Village

Milano

İtalya, Floransa Outletler

Dubai

Beyrut 

Londra

New York

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *