Moda & Alışveriş

Kayak Tatiline Giderken Yanınızda Götürmeniz Gerekenler Listesi

Yazar:  | 

Sömestr tatili sadece çocuklu aileleri değil, çalışan, okuyan, okumayan herkesi tatil havasına bürüyor. Üstelik dağın en karlı ve en ideal zamanına denk geliyor. Hazırsanız, rezervasyonlar tamamsa; gelin bavulu yapalım!

Beğendiğiniz ürünün üstüne tıkladığınızda, fiyat ve ürün bilgilerinin yer aldığı sayfaya ulaşıyor olacaksınız. 

Madem öyle işe bavulla başlayacağız: Samsonite’ın bu metalik kırmızı bavulu yanıyor resmen. Bagajınızı bantta beklerken geldiğini görmeniz zor olmayacak bundan sonra!

1628231878

Ve gelelim yanımıza alacaklara! İlk iş kayak kıyafetlerimizi bavulumuza koymak lazım çünkü onlar en kalınlar olduğu için altta durmaları üstte durmalarından daha iyi, diğerlerinin yerleşmesi için sabit ve yumuşak bir zemin oluştururlar.

Tchibo’da uygun fiyata kayak kıyafetleri var, online almak da mümkün:

7333664

Tchibo Kayak Montu

7288725

Tchibo Kayak Pantolonu

7333628

Pantolon için renkli bir seçenek ise:

8158261

Pek tabii ki aksesuarları da unutmamak lazım: bere & kayak gözlüğü

1627837795

7362075

Aman sakın ola kayarken veya otel dışındayken yüzünüze güneş kremi sürmeyi unutmayın. Kırmızı alın ve yanaklarla dolanmak hiç havalı olmamakla birlikte; karda yanıldığını bilmiyor herhalde kremsiz çıkmış dedirtecek nahoş bir durum.

275917

Plajda veya yüzerken makyajlı olmak her ne kadar avam ise dağda kayarken de makyajlı olmak da bir o kadar öyle. Kokoş Türk kızı bunu umursamadan düğüne gider gibi makyajlı çıkacaktır piste; olsun o onun görgüsüzlüğü. Hiç makyajsız sarı benizle çıkın da demiyorum elbette; cildi nemli tutacak güçlü bir nemlendirici + üstüne cildinize renk verip, koruyacak BB krem + dudakları parlak gösterecek ve pembeliğini vurgulayacak bir ruj. Yeterli!

5524237

1877063

718347

”Maskarasız asla çıkmam!” Diyorsanız mecbur size waterproof bir maskara önereceğim, Lancome’un Hypnose’u volüm veren fırçası ile en iyiler arasında:

2806785

Karda yürüyüşte, otel içinde takılırken veya otelden dışarı çıktığınızda giymeniz için kalın ve sıcak tutan botlardan ya Moon Boot ya da RubberDuck iyi bir seçenek olurdu.

7891267

16280777462

Gün bitti, odalara gidildi…

Uzun bir kayak gününden sonra alacağınız sımsıcak bir banyo gerilen kaslarınızı ve yorgun bedeninizi rahatlatacaktır. Yalnızzzzz sakın ha ıslak saçla çıkmayın (anne gibi konuşuyorum ama üşütürsünüz) Otellerin saç kurutma makinelerini çok cılız buluyorum. Onların merhametine kalacağıma kendi saç kurutma makinemi yanımda götürüyorum. Çantamda çok yer kaplamaması için ufak, katlanabilir olanlarından kullanıyorum. Öneririm.

783415

Cildinizi nemlendirmek için vücut kreminizi sürmeyi de ihmal etmeyin. Yorucu ve uzun bir kayak gününden sonra bedeninize kıyak geçin!

3578103

Banyo yapıldı, mis gibi olundu. Sıra geldi giyinmeye! Önemli not: Dağ otelinde topuklu giyilmez, bu sözsüz bir kuraldır. Olabildiğince rahat giyinilir, gece lobide oturularak geçirilir. Ekibiniz ne kadar kalabalık, ne kadar gürültücü ise gece daha eğlenceli geçer. Yoksa hakikaten çok sıkıcıdır. Zaten herkes tüm gün kaymaktan yorgundur, bu saatlerde yorgunluk iyice kendini belli ediyordur hem de az kişi gitmiş, sakin bir grupsanız, akşam yemeğinden yatmaya kadar ki vakitte sıkılma ihtimaliniz üzgünüm çok yüksek. Yanınızda grup oyunları (tabuu, scrabble…) götürmek iyi fikir olabilir. Oturma alanlarında zaten tavla bulunmakta. İskambil kağıdı da içki shot’lı bir oyunla dağ otelinde kendinizi ısıtmak için iyi bir yöntem olabilir. Kendi başınıza kalmak, kafayı dinlemek istiyorsanız da iyi bir kitaptan daha güzel bir yoldaş olamaz.

Okay, o zaman geldik ne giyeceğimize… Rahat dedik, kalın dedik, casual dedik.

1854843

5274394

5819778

600676

54225457

Cilt bakımınız her zaman önemli. Lakin dağda daha da önemli. Bütün gün soğuğa maruz kalan cildinizi nemlendirmek, dinlendirmek göreviniz.

Cilt temizliğiniz için gelmiş geçmiş en pratik temizleyicilerden olan Bioderma H20 Sensibio’yu ve birkaç pamuğu yanınızda götürmeniz yeterli.

3582332

Cildi temizledikten sonra nemlendirmek ve canlandırmakla devam edelim.

247348

Ardından dudaklarımızı… Burt’s Bees dudak kremleri gerçekten çok iyiler.

2534372

Günü bitirme vakti, iyi uykular! Bir güzel dinlenin, yarın yine uzun bir kayak günü sizi bekliyor.

Dilerim harika zaman geçirirsiniz! Keyifli tatiller…

Diğer okumanızın faydası olacağı, ilişkili yazılarım:

Tatil Dosyası: Bavul Hazırlama Sanatı / Makyaj Çantası

Sephora’nın Tatil Boyu Güzellik Ürünleri

Kara Soğuğa Meydan Okuyan Kıyafetler, Ayakkabılar

 

İndirimler devam ediyor: Nerede, ne kadar indirim var?

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Moda & Alışveriş > Kayak Tatiline Giderken Yanınızda Götürmeniz Gerekenler Listesi