Güzellik

Tatil Dosyası: Güneş koruma ürünlerim

Yazar:  | 

Beni tanıyanlar bilirler, cildime çok önem veririm. Yaz tatilinde bile asla güneşin altında durmam: şemsiye, şapka, gözlük.. ne varsa imkanım, maksimumda güneşten sakınırım! Şehirde bile gün içinde 30 faktörden az koruma ile sokağa çıkmam.

Mottom:Güneş gözlüğü takıyorsan, güneş kremi de sürmelisindir.’ Eğer güneşten rahatsız olup gözlük takıyorsan bu cildini de sakınman gerektiği anlamına gelir benim için…

Bronzlaşmayı seven arkadaşlarım için kabusumdur!!:) Sürekli onlara ‘bronzlaştım, ne hoş oldum’ sandıkları şeyin ciltlerinin güneşin zararlarına karşı kendini korumak adına ürettiği pigmentler olduğunu.. bunun hem üreyen hücrenin kanser riskini hem de garibim cildin kendini korumaya çalıştığını ve onun hala inatla güneşin altına yattığını hatırlatır, tatilini mındar ederim..

Peki cilt x güneş konusunda bu kadar imtinalı olan benim, seçimim hangi ürünlerden yana? Bana bu sıkça sorulur. Paylaşmak istedim:)

FORMÜL ŞU: önce nemlendirici + sonra güneş koruyucu + en son fondöten.

Günlük şehir temposunda güneş koruyucu için tercihim:

Şehir içinde kullanım için iki favorimden biri bu.

biri de bu. (Kiehls nemlendiriceden seruma bir çok üründe favorim zaten malumunuz!)

PLAJDAKİ FAVORİLERİM:

Bu fikre bayılıyorum!! Fondöten ama güneş kremi… Plajda makyajsız hortlak gibi gezmeye son!! Hem güneşten 30 faktörle korunun hem de yüzünüzün rengini sabitleyin! Ben şehir içinde de sıkça kullanıyorum… Yüz ve dekolte harici bölgelere… 30spf. Kullanması öyle kolay ki: Sprey şeklinde. Tepe taklak bile sıkabilirsiniz.Tek dezavantajı: Rüzgarlı plajlarda spreyi istediğiniz yere isabet ettirmek biraz akrobasi gerektirebiliyor. COPPERTONE en favori markalarımdan. Gözünüz kapalı her çeşidini alabilirsiniz. Güneş kremlerinde çok iyiler! Yüz ve dekolte bölgesi için tercihim ROC’un spf50 nemlendiricili güneş koruması… ilk sürüldüğünde cilt süper emiyor, yapışıklık veya beyazlık bırakmıyor fakat suya girdikten sonra ‘beyazlık’ı cildinizde farkediyorsunuz. Bundan pek hoşlanmasam da koruması öyle iyi ki, göz ardı ediyorum. Güneşten ciddi koruma talep eden kişilere, hassas ciltlilere öneririm. ROC anti-brown spot cream (güneşin yarattığı lekelere karşı koruyor). Dokusunu biraz yağlı buluyorum, bir de öyle olmasa!

Garnier’in güneş krem serisi hem uygun fiyatlı, hem eczaneden markete birçok rafta kolay bulunuyor hem de etkili, o sebeple uzun zamandır tercihim:

Garnier’in Ambre Solaire serisinden transparan sprey favorim!

Tatil Dosyası diğer konular burada!

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Güzellik > Tatil Dosyası: Güneş koruma ürünlerim