Moda & Alışveriş

Alışveriş Rotası: İstiklal Caddesi & Taksim Pasajları

Yazar:  | 

Cesaetiniz var  mı Taksim pasajlarını dolaşmaya? Keşmekeş Taksim’de yolunuzu kaybetmeyin, rotanızı stilden çevirmeyin diye ben ve Burçin sizin için uğramanız gereken noktalar rehberi hazırladık!

Ana başlığımız pasajlar. Amacımız ise uygun fiyata birşeyler almak! 

Taksim meydandan yola çıktınız diyelim, yol boyunca inerken ilk durağımız Mango Outlet. Girdiğiniz kat sezon ürünlerini barındırıyor. Sezonu nasıl olsa her mağazada bulursunuz, vakit kaybetmeyin bizce orada (Üstelik cüzdanınızı boşaltıp, kollarınızı doldurmayın. Size lazım olacaklar!) Doğru merdivenlere ilerleyin, üst katta sizi outlet kısmı bekliyor. Pantolonlar 8.99TL görünce gözleriniz yuvalarından fırlayacak! Bizim öyle oldu.

mango outlet taksim magaza

Ara mevsimde giyilebilecek bir mont beğendim kendime. Şimdi almayayım, elimde taşımayayım, dönüşte alırım dedim, demez olaydım. Çünkü geri dönüp, alma fırsatım olmadı bir daha. Yar olmadı bana! Ben ettim, siz etmeyin. Gözünüze kestirdiğinizi ertelemeden alın.

Alışveriş sizi acıktırdı mı? Bizi acıktırdı valla! Soluğu Hacı Abdullah‘ta aldık. Bizi bu vitrinler karşıladı. Gerisini siz düşünün:)

haci abdullah lokanta taksim turkish food

Hacı Abdullah’a giderseniz keşkek ve karnıyarık yemenizi, üstüne de kaymaklı ayva tatlısı söylemenizi öneririm.

Haydi bakalım karnınız doydu, yola devam! Atlas pasajına doğru yürürken sağınızda Demirören pasajını göreceksiniz, biz kendimizi Sephora‘yı turlamaktan alıkoyamadık. Büyük bir Sephora olduğu için çok marka var, gezmesi keyifli. Bir de mekan yüksek tavanlı, ferah..

demiroren avm mall istiklal caddesi sephora magazasi taksim

Konumuzdan sapmayalım haydi pasajlara! Yolumuzun üstünde solda Atlas Pasajı var. Bu diğer pasajlar içinde en düzenli olanı bizce. Gezmesi, bakması, denemesi daha kolay. Ama gözlemlediğimiz göre fiyatları daha yüksek diğerlerinden, çünkü burada gördüğümüz birkaç parça kıyafeti sonrasında daha ucuza gördük diğer pasajlarda. Hemen atlamamakta fayda olabilir bu sebeple.

Atlas pasajından çıktıktan sonra, alışverişin yorgunluğu ve Hacı Abdullah’ta midemize indirdiklerimizin ağırlığı ile Ara Cafe‘de bir Türk kahvesi molası verelim dedik.

ara cafe taksim beyoglu istiklal caddesi

Ara Cafe’de Ara Güler’i de gördükten ve kahvelerimizi de içtikten sonra kaldığımız yerden yola devam ediyoruz. Önümüze sağda Aznavur Pasajı çıkıyor. Bu pasaj nedense favorilerimden değil. İçindeki Bun Design’ı karıştırması zevkli olduğundan seviyorum, başka da pek birşey bulamıyorum… Bu sebeple burası ile ilgili detaya girmeye değer birşey bulamıyorum… Biz yolumuza devam edelim çünkü daha önümüzde gidilecek Terkos pasajı ve Beyoğlu İş Merkezi var.

Beyoğlu İş Merkezi‘ni Odakule’yi geçtikten sonra solunuzda göreceksiniz. İpucu: Midpoint Cafe buranın içinde. Pasaja girince direkt alt kata yönelin; Orta ve Alt Çarşı tabelasını takip edin. 1 kat indiğinizde elbiseden, tayta, iç çamaşırından çoraba türlü çeşit şey sizi bekliyor olacak. (başka da kata gitmenize gerek yok bence:) Burası pasajlar içinden favorim benim. Hem herşeyi bulabileceğinizden hem de buradaki birkaç dükkanda her gittiğimde alacak birşey çıkarabilmiş olduğumdan burayı seviyorum. Merdivenden iner inmez sol çaprazda karşınıza çıkan elbise ağırlıklı satan dükkana girin mesela. Her girdiğimide 30TL’ye elbise alıp çıkıyorum en az 1 tane. Onun arka sol kapısından çıktığınızda karşınıza çıkan dükkanda da süper taytlar oluyor. Hem ucuz, hem kaliteli. Katın diğer kısmında ise ihraç fazlaları var. Bir keresinde H&M Jimmy Choo koleksiyonundan siyah bir tulum almıştım buradan. Millet yurtdışında kapışmıştı bu tulumları özel koleksiyon diye… Üzülürken biz göremedik diye, burada karşıma çıkmıştı. Kıymetini bilin buranın yani:)

Sıra geldi Terkos‘a… (Terkos nerede biliyor musunuz? Odakule’den Tünel’e doğru inerken FashionRepublic’in köşesinden sağa dönüyorsunuz) Gece yatarken giymelik tişört, pijama arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bence beklentiniz bunun üstünde olmasın. Tezgahları karıştırın, bedeni x deseni denk getirin ve alın 5TL’ye bir tişört, daha da kendinizi yormadan çıkın buradan derim. Burada geçirilecek 30 dakikayı ancak 2 saat dinlenme, kahve ve tatlı seansı ile dengeleyebilirsiniz, çok efor alıyor. Ve karşılığında çok güzel şeyler bulunmuyor (ya da ben bulmayı beceremiyorum. Çünkü tezgah karıştırmayı, indirimde itiş kakış alışverişi pek sevmem. Buranın gerektirdiği mücadele gücünü kendimde bulamıyorum!)

 

Buralarda alışveriş yaparken önemli bir ipucu var ki; karıştırın çok dikkatli bakın çünkü aralardan o mağazada çok beğenmiş olduğunuz parçayı bulabilirsiniz!

Dileriz Taksim pasajlar rotası işinize yarar. Baharı, güzel havayı fırsat bilin ve uygun fiyatlı alışveriş için Taksim’e gidin, pasajları gezin. Böylelikle sezona cüzdanınızı yormadan girin…

İyi alışverişler diliyoruz!

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *