Moda & Alışveriş

#AkıllıAlışveriş: Mini Çan Etekler

Yazar:  | 

Yaz geldi, etekler kısaldı. Mini eteklerde bizim favorimiz model A kesim; çan etekler. Yüksek belleri, türlü desen ve dokularıyla oldukça çok seçenek sunuyorlar. Fermuar detayları, asimetrik kesimleri, desenleri, renkleri her stile göre yorumlanmasını sağlıyor.

Mini çan etekler sokaklarda da dört bir köşede görünür oldu. Ne yani trendden geri mi kalacaksınız?

kolaj etek son

Haydi şimdi sizin için mağazalardan seçtiklerimize bakalım:

kolaj zara 2

Üst sıra, soldan sağa: Zara, 69 TL | Zara, 59 TL | Zara, 19 TL

Alt sıra, soldan sağa: Zara, 99 TL | Zara, 99 TL

stil ipucu balonuÇan etekler, vücut tipine göre seçilmelidir. Basen ve kalçası geniş olanlar için, doğru bir tercih olmayabilir. Lakin, genel geçer bir kural da değildir. Örneğin: Zara’nın denim ve siyah eteğinde olan fermuar detayları, dikkati yan taraflardan uzaklaştırıp ortaya çekecektir. Aynı zamanda fermuarlar, yukarıdan aşağıya doğru bir akış yarattığı için, ince bir görüntü sağlayacaktır. Buna ek olarak, siyah zemin üzerine beyaz dikey çizgili Zara etek de ince görünmeye yardımcı olacaktır.

Eğer, kırmızı ve pembe eteklerde olduğu gibi renkli modelleri tercih etmek istiyorsanız, renkler dikkati basen ve kalçaya çekeceği için, o bölgenize güvenmeniz gereklidir. Aksi takdirde, fazlalıkları vurgulamış olursunuz -ki tahminen bunu istemezsiniz. 

forever new

Soldan sağa: Forever New, 99 TL Forever New, 99 TL

stil ipucu balonuDenim modeller seçerken, kumaşına dikkat etmelisiniz. Kumaşın dokusu kalın ise, bedeni olduğundan kalın göstermeye meyillidir.

twistt

 Soldan sağa: Twist, 81 TL | Twist, 117 TL

 stil ipucu balonuDantelli etekte tam karın bölgesine denk gelen yatay dikiş çizgisi, göbekliler için doğru bir seçim olmayacaktır.

kolajj

Soldan sağa:  Academia, Beymen, 242 TL Current Elliott, Beymen, 900 TL | Phillip Lim, Beymen, 548 TL

stil ipucu balonuDesenli etek sevenlerdenseniz, çan eteklerde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, desenlerin büyüklük ve küçüklükleri. Örneğin, Beymen, Phillip Lim’ in file dokulu, asimetrik siyah beyaz eteği, fazla hareketli olduğu için dikkati deseninde toplayacaktır. Bir avantaj; bu haraketli detaylar, özellikle asimetri daha ince görünmek için gözü yanıltabilir.

[sg_popup id=”4″][/sg_popup]

zelfist youtube abone ol

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Moda & Alışveriş > #AkıllıAlışveriş: Mini Çan Etekler