Haberler

Sevgili Günlük: 20 Şubat, kırmızı, kıpkırmızı…

Yazar:  | 

Sabahtan emailleri toparladım, yazıları yazdım. 12:00’de bilgisayarı kapattım, giyindim, çıktım. 13:00’de arkadaşım Emel ile Şişhane Sushico Express’de buluştuk. O da çok sever sushi ve çin yemeği ben de… Nasıl bir aç gözlülükse bizimkisi: Acılı ekşili çorba ile başladık, dumpling ile devam ettik. Limonlu çıtır dana eti ile devam ettik. 20 roll sushi ile noktayı koyduk. Yasemin çayı ile de sindirimi:) Yemekler gerçekten çok lezizdi. Şişhane Sushico Express’i ilk defa deniyorum, yemekleri beğendim, ortam, dekorasyon, hizmet de iyiydi. Yalnız cam kenarı tarafına oturmuşum, arkamdaki camları yazın açıyorlar, sürmeli cinsten, bu sebeple %100 kapalı değil, aradan soğuk sızıyordu. Yemeğin hararetiyle farketmemişim ama üşütmüşüm. Yemekten çıktığımda sırtım ağrıyordu ve kendimi halsiz hissetmeye başlamıştım. Direkt geçmem gereken bir toplantı vardı ama yok, halim yok. Hemen eve döndüm, üstümü değiştirdim ve daha kalın giyinerek tekrar çıktım.

Öğleden sonraki toplantım öyle denk geldi ki gittiğim ofisin alt katındaki şirkette başka bir arkadaşım çalışıyor. 1 taşla 2 kuş vurmak diye buna derim. Gitmişken arkadaşım Esra’yı da görmüş oldum. Ardından Beşiktaş’a indim. 18:00’de Akaretler ProNail’de Demi Moore’un Oriflame için tasarladığı More by Demi koleksiyonunun lansmanı var. 6 oje rengi içinden hangisini seçeceğime karar veremedim, kan kırmızısı mı, her kıyafete giden koyu bordo mu yoksa soğuk kış günlerine inat fuşya mı derken, Twitter’dan fikir sormaya karar verdim. Açık ara farkla kırmızı kazandı. İyi de oldu, bayaa güzelmiş sürülünce çok beğendim.

Sonrasında Akaretler Cafe Nero’dan Chai Tea Latte alarak (en güzel Nero yapıyor, Starbucks’ınki hiç güzel değil bence) eve gitmek için taksiye atladım. Aklımda eve gidip, uzanmak ve film seyretmek vardı. Geçenlerde arkadaşım Gökhan bana Ferzan Özpetek’in filmlerinden oluşan bir set hediye etmişti. Cahil Periler ve Karşı Pencere’yi geçtiğimiz haftalarda seyretmiş çok etkilenmiştim. Bir Ömür Yetmez’i seçtim bu akşam için. Tabii ki o da çok etkileyici çıktı!

Akşam yatmadan önce birşeyler okurken Shakespeare’den şu yazı karşıma çıktı… Paylaşmak istedim:) Çok hoş!

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Haberler > Sevgili Günlük: 20 Şubat, kırmızı, kıpkırmızı…