Haberler

Sevgili Günlük: 17-18 Ocak, haftasonuna 5 kala!

Yazar:  | 

Perşembe oldu mu bir derin nefes alırım, haftasonu moduna kızaklarım… Bu Perşembe de o kafada keyfim yerindeydi ama Mehmet Ali Birand’ın vefat haberi ile keyfim kursağımda kaldı.

Kendisini 2011’de Elele dergisi için çekmiştik. Konu internet yasakları idi. Haberimize ‘Twitter da yasaklanırsa…” demiştik. Mehmet Turgut’a poz vermişti.

Mehmet Ali Birand

Cuma günüm akşama kadar toplantılar ile geçti. İki toplantımı House Cafe İstinyepark’ta yaptım. Biraz erken gidip öğle yemeğimi de orada yedim. Pırasalı risotto üstüne buğulama levrek istedim. Nasıl lezzetliydi anlatamam. Bir sonraki gidişimde de aynı şeyi yiyeceğim, tadı o derece damağımda kaldı!

İstinyepark’tan akşam vakti çıkmam + Cuma trafiği = oooo, müthiş kombin! Direkt metro… Eve geldim, 15 dakikada üstümü değiştirdim o sırada sevgilimde işten geldi. Yemeğe Madam Despina’ya gittik. Hani Sezen Aksu’nun Deliveren albümünde ‘Yine mi güzeliz/Yine mi çiçek?’ şarkısı vardır ya, işte orada kafaların çekildiği, isminin geçtiği meyhane Madam Despina’dır. Şehrin en racon meyhanelerindendir, öyle herkes bilmez, ipsiz sopsuz gelmez. Gerçekten bir kadın olarak tek başıma bile gidip rahatlıkla keyif yapabileceğiniz biryerdir. Garsonları da fasıl ekibi de senelerdir aynıdır. Ben ayda minimum bir kez giderim, götürmediğim arkadaşım da kalmamıştır. Sevgilim bu şarkıyı çok sever ve nasıl olduysa hiç gitmemiş. Bu akşam denk geldi, onunla gittik. O rakı içti, ben bira&ciğer yaptım. Eğer giderseniz mutlaka şunları deneyin: şakşukası harikadır, miss gibi bir domates sosu vardır üstünde tatlı tatlı… Beyaz peynirleri lezzizdir. Yaprak ciğerleri ise şehrin en iyisidir. Bir de yanına patates kızartması söyleyin. Altın gibi kızarmış, anne usulüdür (hani o küçükken yazlıkta yediklerimizden) İster biranızı, ister rakınızı da yanına çektiniz mi, tamamdır. Birazdan fasıl da başlar (istemezseniz de yanınıza uğramazlar, saygılıdırlar.) Yaz günü ise asmanın altında bahçede yersiniz yemeğinizi, kışsa içeride… Her hali ile güzeldir Madam Despina. Benden selam söyleyin:)

favorim garsonlarından!

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Haberler > Sevgili Günlük: 17-18 Ocak, haftasonuna 5 kala!