Haberler

Sevgili Günlük: 16-17 Şubat, Kartalkaya!

Yazar:  | 

Bu haftasonu arkadaşım Ayşe (Serter)’in doğumgününü kutlamaya Kartalkaya’ya gidiyoruz. Kendisi sportif bir kişilik olduğundan doğumgünü etkinliği olarak burayı seçti. Biz olsak efenim şehirde açılmış en lüks restorana gidelim, böylelikle de orayı görmüş olalım kafasındayızdır. Kendisini takdir ettim ve programı söylediği dakikada ‘Ben varım!’ dedim.

Cumartesi sabah 06:00’da yola çıktık. Arkadaşımız Aydemir sağolsun bizi aldı, götürdü, geri getirdi, kaloriferi sonuna kadar sıcak açtı, çikolata ikram etti, Starbucks’ta mola verdi. Böyle arkadaş her eve lazım.

Kartalkaya’ya vardığımızda saat 10’du ve biz kurt gibi açtık. Dağın eteğindeki Yayla Pansiyon’da kalacağız, hemen oraya yerleştik. 25 kişilik bir grubuz, direkt oteli kapattık. Bizden başkasına yer yok:) Yayla otel hayatınızda kaldığınız en iyi yer olmayabilir, orası kesin. Ama yemekleri çok güzel… Kalmasanız bile Kartalkaya’ya çıkarken veya inerken meşhur mantısı için uğrayın. (Benim favorim mantıdan çok pirzolası ve etli sarması)

Otele eşyaları atıp, hızlıca bir kahvaltı edip, üstümüze kayak kıyafetlerimizi geçirdikten sonra hemen tepeye çıktık. Pass’ları almaca, kayakları takmaca derken saat oldu 12:00.

Bizim ekibin 1/4’ü.. 🙂 (şu sol arkadaki kim tanımıyoruz, kadraja karışmış:) 

Ver elini pistler, 16:30’a kadar kaymaya devam ettik.

Hava şansımıza çok güzeldi Cumartesi günü:)

oh la la!! Nereye gitsem yanımda güneşi götürürüm:) burada da öyle oldu!

Gene de aralarda üşümedik değil… Gruptaki erkeklerin yanlarında getirdikleri matara viskileri o anlarda çok işe yaradı:)

Biz! Mola verdik:)

Bu fotoğrafın bu versiyonu var bir de, çok güldüm, benim surata bak, gözüm kamaşmış ışıktan, mutant gibi çıkmışım:)

Aralarda sahlep, sıcak şarap ne bulduysak içtik, kayıyoruz, soğuk bize enerji lazım diye ne bulduysak yedik. Kartal otel’in cafesi Cafe Society’nin Patates Röştisi enfesti…

Ve akşam doğumgünü partimizden fotoğraf:)

-brownie’ler Kukiletta’dan, nasıl lezzetlilerdi anlatamam!-

 

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Haberler > Sevgili Günlük: 16-17 Şubat, Kartalkaya!