Haberler

Sevgili Günlük: 15 Şubat, Galata&Karaköy

Yazar:  | 

Bu sabah kalktım ve bilgisayar başına geçince Facebook’ta bunu gördüm:)

Mesaj, Bugünün keyfini çıkar, ben (Tanrı) herşeyi halledeceğim diyor.

Emir büyük yerden, ben de bugünü keyfe ayırdım. Öğlene kadar bilgisayarda işlerimi halettim, öğleden sonra giyindim, çıktım, ver elini Galatasaray, ver elini Karaköy!

Galatasaray’da Serdar-ı ekrem sokağı gezdim.

Building

Aida Pekin

Atelier 55

Serdar-ı Ekrem sokağı boyunca bir sürü renkli, girmesi, gezmesi zevkli mağaza var. Building’de genç tasarımcıların işlerini bulabilirsiniz. Lilipud’da bolca elbise… Mavra’da kahvenizi yudumlayabilir, Sntrl ve Anjel’de sandviç tıkınabilirsiniz. Lomography’nin renkli dünyasına dalmak için Lomo mağazasına uğrayabilirsiniz. Aida Pekin’in gümüş tasarımları yolun sonunda. Çaprazında da Simay Bülbül’ün mağazası var.Oraya kadar giderken solunuzda göreceğiniz bir de bu grafitti var:)Yolun sonunda da Atelier 55’te Philip Treacy şapkalar, Charlotte Olympia ayakkabılar sizi bekliyor olacak. Galata’yı gezmek çok keyifli.

Sonrasında istikamet Karaköy, bunun için Galata kulesinin yanındaki sokaktan aşağı doğru yürüdüm. Çok sevdiğim Kamondo merdivenlerinden aşağıya indim.

kamondo merdivenleri

OOradan da Karaköy’e vardım. Niyetim Karabatak’ta bir yorgunluk kahvesi içmek:)

buranın kahvelerine de ortamına da bayılıyorum

Akşam eve döndüğümde yarının (Kartalkaya’ya gidiyorum) bavulunu yaptım. Kış bavulu yapmak çok zevksiz. 3-5 parça birşey alıyorsun yanına bavul doluyor. Bir de kestiremiyorsun çok mu kalın oldu yoksa ince mi oldu üşür müyüm diye?!

 

 

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Haberler > Sevgili Günlük: 15 Şubat, Galata&Karaköy