Haberler

Sevgili Günlük; 1 Şubat, haftasonu böyle başladı…

Yazar:  | 

31 Ocak gecesi annemle babamın evinde kaldım. Çünkü ailemiz için özel bir gün: bizimkilerin evlilik yıldönümü! Kaç senedir evliler biliyor musunuz? 54 SENEDİR! Biz hala ay devirdik yıl devirdik diye birbirimizi kutlayalım, 54 seneyi devirmişler… Ve biliyor musunuz her gece elele tutuşup uyurlar. İşte benim sevgide, aşkta, evlilikte gördüğüm, beklediğim bu. Çıta nerede hayal edin artık. İşim kolay değil (sevgilimin de!:)

Bi de hahhaa, annemin romantizmine gelin:) -salatanın üstüne R kalp H yapmış ve narlarla 54 yazmış!! 🙂

Sabah ilk randevum: diş hekimi! Daha önce bahsetmiştim biliyorsunuz benim diş hekimim (İpek Gök Topalan) dünya tatlısıdır. Normal bir insanoğlu gibi diş hekimi koltuğundan hiç haz etmemekle birlikte İpek ablanın muaynehanesine güle oynaya koşa koşa giderim. Bu sabah da öyle. Biraz erken gitmişim hatta. Vakit geçirmek için Time Out İstanbul’un Şubat sayını satın aldım ve bekleme salonunda okumaya koyuldum.

Time Out İstanbul şubat sayısındaki bu yazıyı okuyun. Gülmek garanti!

Onur Uygun eski usül ‘çıkma’ları yazmış, ben o zamanları görenlerdenim (model yetiyor:) Kahkahalarla güldüm. Kliniğin bekleme salonunda resmen kıkırdamam çınladı:)

Benim diş hekimim dünya tatlısıdır dedim ya, işimiz bittiğinde saat 12:00’ydi karnımız acıkmıştı. ‘Annem mercimek köftesi yaptı sever misin?’ dedi, atladım tabii ki! Çok severim:) İpek ablanın evine gittik, annesi, ben, o muhabbet, çay, mercimek köftesi ve patates salatası derken resmen olayı güne çevirdik. Bir ara Hülya Avşar ne güzel kadın, üstelik de ne akıllı muhabbeti dönüyordu… Tamam olmuştuk yani.

Ardından dolmuş, metrobüs, otobüs derken toplu taşımanın ana alterlerini birbir kullanarak ama 45 dakika içinde Kızıltoprak’tan Kurtuluş’a vararak eve döndüm. Akşam arkadaşlarım gelecek. Onlar gelmeden biraz iş toparladım, emailleri temizledim.

Alışveriş vakti: onlara somon yapacağım! Ballı hardallı somon + sebzeli buğday risotto (tarif) + maskolin salata + patates salatası var mönüde! Ve eşliğinde beyaz şarap. İlk defa İdol’un beyaz şarabını aldım. Fiyatı makul, tadı pahalı versiyonlardan çok daha iyi. Denemenizi öneririm.

sofrayı kurduk, kurulduk!! Şerefe:)

Müziği sonuna kadar açıp bağrış çağrış eşlik ederek dans etmeler, kurt dökmeler.. (videosunu paylaşmayacağımıza dair yemin ettik. Yeminlerden biri videoyu facebook’a koyan Seda Sayan’a konuk olsun’du:) Birden mod değiştirip dertleşmeler …  derken harika bir gece geçirdik.

Burada bitti mi sandınız? Yanıldınız! 1’e doğru taksiye atlayıp Karaköy’de Tamirci diye bir yere gittik (Saint Benoit’nın karşısı) doğumgünü çocuğu Aykut’u öpüp bir kadeh de birşey orada içtikten sonra Münferit’e yol aldık. Arkadaşlarımız oradaydı… DJ baya güzel çalıyordu, hiç durmadan dans ettim. Durdum ve hadi gidelim oldum. Gece bitti, saat 03:00. iyi geceler dünya, bu güzel gün için teşekkürler. Arkadaşlarımı, hayatımı seviyorum:)

Fotoda kimin eli kimin kolu nerede belli değil. Biz bile çözemedik o omuzdaki kırmızı ojeli el kimin?:)

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Haberler > Sevgili Günlük; 1 Şubat, haftasonu böyle başladı…