Haberler

Istanbul Fashion Incube açıldı, hoşgeldi!

Yazar:  | 

Çok hoşuma giden bir projeden bahsetmek isterim. 2007 yılında Avrupa Birliği’ne danışmanlık yaparken üzerine rapor yazdığım çok özel bir proje hayata geçti! Bu sebeple benim için yeri özel ama sadece bunun için değil, sektör için çok değerli bir proje olduğundan da önemli buluyorum. Bu moda için büyük ve güzel bir adım. Moda tasarım dünyasının parlayan yıldızlarını destekleyen, onların daha başarılı olmaları için arkasında duran, nihayetinde de moda sektörünün çok daha iyi yerlere gelmesine vesile olan bir proje: moda inkübasyon merkezi, Istanbul Fashion Incube cümleten hayırlı olsun!

Istanbul Fashion Cube’ta desteklenmek için 10 moda tasarımcısı seçildi: Asu Aksu, Ayhan Yetgin, Burçe Bekrek, Ece Gözen, Emre Erdemoğlu, Günseli Türkay, Hande Çokrak, Nil Kandemir, Niyazi Erdoğan ve Songül Cabacı. Hepsini tek tek tebrik ederim:) Başarılar!

Bu 10 tasarımcı 1 sene boyunca destekleniyor olacaklar, koleksiyonları Istanbul Fashion Incube Showroom’unda sergilenecek ve burası onların yeni ofisleri olacak. Böylelikle ofis ve showroom masrafını indirgeyerek bu yüklü gideri gelişimlerine aksettirebilecekler. Bunların yanı sıra danışmanlık alarak markalarını daha iyi konumlama vb. yönetim konularında donanımlarını geliştirecekler. Bu da daha başarılı işletmeler olmaları yolunda önemli bir destek. Bunlara ek olarak bu 10 tasarımcının koleksiyonları Paris Moda Haftası süresince Paris’te showroomda sunulacak, fuarlara katılımı desteklenecek ve 7 – 11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un Sonbahar-Kış defilelerinde yer alacaklar. Müthiş bir fırsat! Bu projeyi hayata geçirenleri tebrik ediyorum. Proje İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) yürütücülüğünde, İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle hayata geçti. Sektör adına kendilerine teşekkür etmek isterim.

Bu senenin destek verilen 10 ismi belirlenirken bakılan kriterler vardı. Bunlar; tasarımcının bir markası olması ve en az 4 sezondur faaliyet göstermesi, satış noktasının bulunması, satın almacılar ile yerli ve yabancı basın tarafından markasına dikkate değer ölçüde ilgi olması… Belki seneyeki Istanbul Fashion Incube’da desteklenecek isim siz olursunuz, kim bilir?! 🙂

Istanbul Fashion Incube ofisi Nişantaşı’nda


Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Haberler > Istanbul Fashion Incube açıldı, hoşgeldi!