Motivasyon

#GününSözü: ‘Onu sevmenin sebebi yalnızlıktan korkman mı?’

Yazar:  | 

love when you are ready not lonely ask sevgi sevmek gununsozu

Kazık yerden sordum di mi?

Belki bugün siz, belki dün arkadaşınız: Bir yerde bu senaryonun tuzağına düşülüyor. Ya bir ilişkiye başlarken ya da sonlandırmak gerekirken – duygusal önceliklerin yer değiştirmesi ile denklem yeni baştan yazılıyor.

Sırf yalnız kalmaktan korktuğu için birinden hemen ayrılıp peşi sıra yeni birisini bulup ilişkiye başlayandan söz edelim. Kendinle kalmaya: A. Tahammülün B. Cesaretin C. Özgüvenin mi yok, yoksa D. Hepsi mi? Senin için tek başına olmak bir başarısızlık, beceriksizlik mi?

Peki, bir de ilişkinin içindeykene bakalım. Doğru ilişkideysen ne mutlu, o ayrı. Bahsimiz bu değil farkındaysan: tıkanık, yalpalayan, yerinde sayan, zehir saçan, çoktan geride kalmış olması gereken hastalıklı ilişkilerden bahsediyoruz. Ve tüm bunlara rağmen ilişkide kalmakta ısrarının sebebinin altta yatan yalnızlık korkusu olduğundan… Hazırsanız; biraz daha derine dalıp, bu yalnızlık korkusunun altındaki duyguya bakalım. Size yakın olan hangisi:

Ben değersiz biriyim, hazır beni beğeneni bulmuşum, bırakmayayım. Sonra nereden bulacağım başka birini… de beni beğenecek de, ilişkiye gireceğiz de… ooo!

Yeterli biri değilim, yeterince iyi olduğumu düşünmüyorum. Önüme kısmet ne gelirse onunla yetinmeye razıyım.

Ben bile kendimi sevmezken nasıl oluyor da beni sevebilecek biri çıkıyor şaşırıyorum. Onu elimde tutayım, aman kaçırmayayım! O da giderse beni kim sevecek?

………………………………

Siz ne değersiz, ne yetersiz, ne de sevilemeyecek birisisiniz. Yalnız kalmaktan korkmak için bir sebebiniz yok. Bu korkuyu kalabalıklaşarak dindirmeye çalışmayın; altında yatan duygularla yüzleşin, tek başınıza ve kolay olmasa da. Açılması gereken kilit ve ulaşılmak istenen çözüm orada!

Diğer #GününSözü  başlıkları

zelfist zehra elif taş zevulun anahtar sevgi

gununsozu quote of the day quotes

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Motivasyon > #GününSözü: ‘Onu sevmenin sebebi yalnızlıktan korkman mı?’