Motivasyon

#GününSözü: Hata Yapmaktan Korkanlardan Mısın Sen De?

Yazar:  | 

hata mistakes gunun sozu quote

Her gece 00:00-02:00 arasında (şu an olduğu gibi:) ertesi sabah maillerinizde bulacağınız zelfist emailini hazırlıyor oluyorum. Dün, Cumartesi gecesi de aynı şekilde 02:00 sularında tasarımını bitirip, gönder tuşuna bastım. Gönderim tamamlandıktan sonra mailin başlığında bir imla hatası gördüm: ‘Yalnızlık Olmak Başarısızlık Mıdır?’ – yalnız olmak ve yalnızlık kelimelerinden hangisini kullanayım da kararsız kalıp olmak’lı da karar kılmış ama yalnızlıktaki ‘lık’ı silmeyi unutmuşum. Al sana kabak gibi imla hatası… Gece gece canım çok fena sıkıldı. İçim içimi kemirdi. Nasıl böyle bir hata yaptım? Kafamda neler uçuşuyor inanmazsınız: Bir bana dönse dese ‘asıl başarısızlık senin başlıkta’ dese, ‘bir de doğru yazabilseydin’ dese… yeridir valla. Kendimi didiklemeye devam ettim: ‘Dikkatsizsin, beceriksizsin…’ Sonra daha da derinlere sapladım bıçağı: Hiç utanmıyor musun binlerce kişiye gidiyor mesajın, kendini böyle mi ortaya koyuyorsun, güya editör olacaksın, onu da yanlış yazmışsın. Cumartesi gecesi saat 02:00’de oluyor bunlar.

Bir ‘lık’ için kendime yaptığıma bakar mısınız?

Siz de arada kendinizi böyle ‘lık’lıyor musunuz?

Cumartesi gecemi dışarıda eğlenmek varken emaili hazırlamakla geçirmişim, sabaha karşı olmuş, daha yatmamışım, her gece bilgisayarımı 02:00-03:00 gibi kapatıyorum. (Mesela şu an saat Pazar gecesi 01:00) Bir ‘lık’ için bütün emeklerimi çöp değerine çekmişim.

Bu olayın canımı sıkması ile yarım yamalak uyuduğum bir gecenin ardından sabah uyandığımda mailimde bir tatlı not buldum! Bir takipçimden 🙂 Yazdıklarımı beğendiğini, senelerdir takip ettiğini dile getiren ve başarılar dileyen… Gece kendimi bir imla hatasından paçavra haline getirmiş ben gitti, mutlulukla sarılı, yaptığı işe hayran, tatmin bir ben geldi. 2 satırlık bir emaille. Neden?

Elimden geleni ortaya koyduğum için, en iyisi olsun istiyorum. Hataya tahammül edemiyorum. Bana yakışmadığını düşünüyorum hatalı, eksik iş yapmanın. Ama fark ettim ki, insanlar senin hata olarak gördüğün ve kendini yerden yere vurduğun şeye bu kadar takılmıyorlar aslında. Buna bu kadar takılan benim! 🙂

Eminim mezarlar hata yapmaktan korkmuş bir sürü insanla doludur. O yüzden #GününSözü görselini böyle seçtim:) Ve yazıma son 24 saattir yaşadığım bu kahrolma ve mutlu olma sürecini taşımak istedim. Eminim daha çoook hatalar yapacağım. Ne güzel vesile olacak çünkü bundan çok şey öğreniyor olacağım!

Bana hatalarımda, doğrularımda eşlik ederseniz mutlu olurum. Paylaşması güzel bir şey 🙂

Diğer #GününSözü  başlıkları

zelfist-anahtarlı-imza-1-1024x173 gununsozu quote of the day quotes

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *