Motivasyon

#GününSözü: ‘Her Zaman Karanlığın İçinde Işık Vardır!’

Yazar:  | 

umut desmond tutu

Size yıllar önce yaşadığım ve şimdi içinden geçtiğim döneme çok benzeyen deneyimimi anlatmak isterim. Daha önce çoğu kez mevzu bahsini yaptığım; kariyer değişikliği sürecimi biliyorsunuz. Benim için ne deli bir atılım süreci olduğunu. Kendimi tekrar etmek istemem. Lakin özetle; bir hiçten gelecek yaratmıştım. Tanımı olmayan bir kariyer hayaliyle yola çıkıp, gerçekleştirme hedefinden başka asılacak bir şeyim olmadığı bir dönemden geçmiştim. Sonu bu satırlarda işte, o hayalin parçası olan sizlerle kalemim aracılığıyla konuşuyoruz her gün.

Şimdi yeni bir hayalin atılımındayım. Hani o, hayal ettiğiniz patikaya doğru ilk cesur adımları atarsınız ya; hem heyecan hem endişe ile. İşte oradayım. 9 sene öncenin tanıdıklığı var bu çabada benim için. Zelfist.com’u ilk kurduğumda da bir patikaya girmiştim. Debelenmesini, sonra tüm karanlıkları içinden, ışığa çıkmasını yaşadım. Aşina bu patika bana. Lakin enteresandır ki ne kadar aşina olursanız olun; aynı ‘ya başaramazsam’, ‘ya boşa kanat çırpıyorsam’, ‘ya bir yere vardıramazsam’ korkusu, yerli yerinde duruyor. Ensemde. Çektiğim her videoyu youtube kanalımıza yüklediğimde ensemden fısıldıyor; ‘ya kimseye ulaşamaz, sessizce gömülürse?’ Youtube Zelfist kanalına yüklediğim her videoda beğenilmesini, paylaşılmasını, yüksek bir izleyici sayısına ulaşmasını umarak, en heyecan verici dileklerle post ediyorum.,

Şu anda sadece 180 abonemiz ve oldukça düşük izlenmemiz var. Yeni başladık, ilerlemenin heyecanında, istediğimiz yere çok uzakta olmanın bozuntusundayız. Her gün kanala giriyor; 1 kişi bile artsa artan aboneye, +10 seyretmeye sevinç duyuyoruz.

Ben inanıyorum. Doğru içerikle, kıymetli değerlerle, yüksek çabalarla, doğru çekim alt yapısı ve montaj içeriği ile hazırlıyoruz her videoyu. Zelfist kimliğine paralel olabilecek videoyu ortaya koyabilmek için bizzat montajları ben yapıyorum. 2 ay önce montaja dair en ufak bir bilgim yoktu. Öğrendim. Ders aldım, çalıştım, örnekler seyrettim, ufak adımlar attım, gittikçe becerir oldum. Sıfırdan Adobe Premiere öğrenip, kendi videolarımı çekebilen, seti kurabilen, editleyebilen bir hale geldim. Youtube sertifikası için online eğitim alıyorum, işin literatürel bilgi köşesini de tamamlayacağım (yükselenim Oğlak malum). Google+‘ta 250.000’e yakın takipçim olduğu için zaten Google ve Youtube’un ‘Verified’, özel hesaplardan biriyim, bu çok gurur ve mutluluk duyduğum bir şey.

Velhasıl sözün kısası; debeleniyoruz:) Deli gibi bir çaba ve çuvalla umuda sahibiz; ama şu an ilerlemenin bırak bebek adımını, prematüründeyiz. Sarıldığımız hayal, inancımız, o tatlı pembe umut, yolumuzun ışığı. Tüm emeklerimizin karşılık bulacağına inanıyoruz. Zelfist.com’u ilk açtığımda 100 kişi okuyunca çocuklar gibi sevinmiştim. Sonra 1000 oldu, hayrete düştüm, sonra 10.000 oldu, sonra 30.000 kişi oldu. Büyüdü 🙂 İnşallah Zelfist Youtube kanalımız da öyle olacak, o bizim yeni ışıltımız!

zelfist youtube abone ol

Bizi desteklerseniz çok seviniriz. Zelfist Youtube kanalımıza abone olabilir (Avantajı: Yüklediğimiz videonun haberi ilk size gelir, ilk seyredenlerden olabilirsiniz), videolarımızı seyrederseniz harika olur; hele de like eder ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşır, arkadaşlarınıza iletirseniz, efsane olur! İnanın çok seviniriz. Desteğiniz yaptığımız işin, emeğimizin en güzel meyvası. Teşekkürler! Sevgiler…

pembe essekli video

zelfist zehra elif taş zevulun

[sg_popup id=”4″][/sg_popup]zelfist emailleri sana da gelsin banner 2

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *