Motivasyon

#GününSözü: ”Sevginin Dili Yok, Ayrımı da Yok”

Yazar:  | 

sevginin dili yok

Birisi sizi tanımlarla sevseydi veya sevmeseydi, bu hoş olur muydu?

Ya bu dünyaya farklı gelseydiniz, bu sizin suçunuz muydu? Gelmediniz, bu sizin şansımız mı oluyor öyleyse?

Ya bu dünyaya fakir geldiyseniz, ya vasat biri olduysanız, hayattan beklentiniz olmayacak kadar çaresiz hissediyor olsaydınız, ya babasından dayak yiyerek büyüdüyseniz, yaşama karşı öfke duysaydınız, adaletsizliğin içinde kavrulsaydınız, ezilseydiniz, hangi dine inandığınız öldürmeniz veya öldürülmeniz için bir sebep oluştursaydı…

Bunda rolünüz nedir hiç düşündünüz mü?

Ben ne yapabilirdim dediniz mi?

…. Ben yapsam ne fark edecek mi dediniz? –

Nefes alan her şey ile kuracağınız ruhani bağlantıyı küçümsemeyin asla. Sokakta gördüğünüz boynu eğik, gözü devrik köpeğin başını okşadığınızda, o da kuyruğunu salladığında, kendinizi iyi hissetmiyor musunuz? İşte o kadar basit.

Bugün karşıdan karşıya geçmek için beklerken, önümden geçen taksinin arka camından dışarıya bakan bir kız çocuğuna el salladım. O da bana geri el salladı. İçim öyle ısındı ki sevgiyle, öyle mutlu oldum ki. İşte öyle basit ki. Evet evet bu kadar basit.

Sokakta gördüğün dilenci amcaya, para vermek zorunda değilsin, hatırını sorman, elini tutman belki de ona paradan daha iyi gelecek.

Her hangi ama her hangi bir insanın yerine koy kendini; sevgi görmek istememe ihtimalin var mı her kim olursan ol? İstinasız herkesin ihtiyacı olan sevgi.

Sevginin ayrımı olmaz, dili olmaz.

Sevginin dile ihtiyacı olmaz; bazen bir el sallamaktır, bazen bir gülümseme, bazen de bir tutam empati…

zelfist anahtarlı imza 2

Diğer #GününSözü başlıkları

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *