Motivasyon

#GününSözü: Sevgi Ve Barış İçin Dua

Yazar:  | 

uzuntu baris gununsozu

Dün geceden beri acı içindeyim. Yine nefret kazandı. Nefret kazandıkça biz hep kaybedeceğiz. Bizim kim olduğumuz önemli değil; önemli olan nefret ve kinin varlığı. Çünkü nefret oldukça her zaman kayıp olacak. Sevginin olmadığı her yer acı çekiştir. Ve bu sarmal dünyanın her köşesinde var ve bitmek bilmiyor.

Bu kendimizi savunma ile veya kötülüğü yapanı bulmak ve cezalandırmakla çözülebilecek bir şey maalesef ki değil. Kalplerden kin ve nefreti sökemiyorsak, sevgi ve merhamet ile yer değiştiremiyorsak, acı çekiş bitmeyecek.

Barış ne zaman? diye bir çizim görmüştüm. 2 adam konuşuyor:

— Yine gençler ölmüş.

— Türk mü Kürt mü?

— İşte bunu sormadan ağladığın zaman barış gelecek.

Çok etkilendim. Benim kaybıma karşı senin kaybın olmadığı gün; ‘ bizim kaybımız’ diyebildiğimizde barış gelecek. Bu bizim kaybımız. Ötekinin değil. Öteki dediğimiz sürece körükleniyor. Nefretin, kinin bizi ayrıştıracağına; merhamet ve sevginin bizi barışta birleştireceği günler için dua ediyorum.

Ankara katliamlarında hayatını kaybedenler için çok çok üzgünüm. Benim üzgünlüğüm nedir ki ailelerinin acısının yanında? Kimsenin hakkı yok bir canı almaya. Bir karıncayı öldürmeye bile hakkımız yok. Birinin kocası, diğerinin kız arkadaşı, başkasının ablası elden gitti. Dua ile metanet dileyebiliriz ama hiç bir şekilde geri getiremeyiz. Giden canlar, ocağına ateş düşen evler, acıdan kıvranan yürekler için Allah’tan sabır diliyorum.

Diğer #GününSözü başlıkları

zelfist-anahtarlı-imza-1-1024x173

zelfist emailleri sana da gelsin banner 2

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zelfist > Motivasyon > #GününSözü: Sevgi Ve Barış İçin Dua