Motivasyon

#GününSözü: ‘Senin Kaybettiğin Zamanda, O ilerliyor!’

Yazar:  | 

gununsozu motivasyon hedef quote motivational

Üzgünüm, dost acı söyler.

Hani hedefin var ya ve sen oyalanıyorsun ya hareket etmek yerine veya yavaş hareket ediyorsun ya… Hah, işte o zamanda birinin ona doğru senden hızlı gittiği aklına gelsin.

Bana çok oldu. Bir fikir aklıma geldi, yapmak istiyorum dedim. Bunu demekten de öteye gitmedim. Bir bakmışım ilerleyen zamanda başka birisi yapmış. Hem de bayaa iyi yapmış. Benim de aklımdaydı bu fikir demek, düşülebilecek en sevimsiz, moral bozucu durumlardan biri. Demek ki erken kalkan yol alıyor gerçekten. Erken olma kısmı da önemli değil, yolda durmamak, daima ilerlemek, düşsen de kalksan da vazgeçmemek önemli bence. Fark yaratan o motivasyon, o hareket. İstiyorum demek, pasif eylem. İstiyorsun evet de ne yaptın bunun için? Hayal kurdun, planladın, harekete geçtin, adım adım ilerledin mi? Yok. Ee, ne bekliyordun o zaman? Daha çok dersin, aa benim aklıma gelmişti bu fikir diye. — Bu sert mesaj kendime! Ha, size de uyuyorsa buyrun size de olsun:)

Ya harekete geçirmediğimiz hayaller, fikirler kurmayı bir kenara bırakacak veya o hedefe, hayale yürümeye bakacağız. Gerisi ‘ben bu tutar demiştim, keşke ve şans işte‘ gibi söylenmelerden öteye gitmez. Başkası mı yaptı, o mu sahiplendi, o mu geliştirdi? – Hakkıdır!

zelfist anahtarlı imza

Diğer #GününSözü  başlıkları

gunun sozu banner oklu

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *