Motivasyon

#GününSözü: ‘Öyle Bir Hayaliniz Olsun Ki…’

Yazar:  | 

hayal quote motivational dream vision

Ben önceleri yataktan zıplayarak kalkardım. Gerçekten, neşeyle…

Sürünerek kalktığım, mutsuzca hazırlandığım, ayağımı sürüyerek gittiğimden eski işimden sonra bunun bir nimet olduğunun çok farkındaydım.

Sonra bu heyecanı kaybettim. Kaybettikçe kaybettim, azaldıkça azaldı. Bir spiralin içine düştüm. Sonra öyle bir noktaya geldim ki: Güne uyanmak bile istemiyorum. Tipik depresyon belirtisi. Zor günlerdir biliyorsunuz (ki inşallah bilmiyorsunuzdur) hayat neşeni kaybedersin, her şey sana zor gelir.

Zelfist’i yenilediğimde o kıpırtıyı yeniden buldum içimde. Şimdi aklım fikrim websitemde. Napabilirim, daha iyi nasıl olur, emeğimi veriyorum, daha çok okunmasını nasıl sağlarım, hakkı olan yere nasıl taşırım, bugün ne yazı yazsam, takipçiler ne okumak ister, dur biraz araştırayım, markalara, mağazalara bakayım, bundan harika konu çıkar, off keşke bilgisayarım yanımda olsa 2 toplantı arasındaki vaktimde bir şeyler yazardım, bak bu ilgi çekebilir, fotoğrafını çek, instagrama bugün ne koysam, facebook’a ilan versem mi, youtube kanalımı harekete geçirsem, onun için video prodüksiyon ekibi ile anlaşsam, video konularım ne olsa, bunun için ne gerek? 1001 soru kafamda. Okurken bile yorulmuşsunuzdur eminim. Oysa beni hiç yormuyor, bana iş gibi gelmiyor. Hayata kendimi ifade ediş, kendimi ortaya koyuş şeklim bu. Verdiğim hem emek, varoluşum için bir araç.

Dünkü #GününSözü’nde demiştim, siz oldukça manidar emeğim.

Herkese ama herkese ‘sabah yatağından onu mutlulukla kaldıracak’ hayalleri olmasını gönülden dilerim! Güzel bir şey 🙂

 zelfist logo imza zehra elif zevulun

Diğer #GününSözü  başlıkları

gunun sozu banner oklu

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *