Motivasyon

#GününSözü: Ne Yaparsan Yap, Seni Mutlu Ediyor Olsun’

Yazar:  | 

quote inspiration whatever you decide to do make sure it makes you happy

*** Ne yapmaya karar verirsen ver, seni mutlu ettiğinden emin ol.

Hani bazen canımız hiç yapmak istemiyordur aslında ama ‘evet’ deriz. ‘Hayır’ demeyi bir türlü öğrenemediğimiz için istemediğimiz şeyleri yaparken, istemediğimiz durumlar içinde buluruz kendimizi. Yaptığımız şey, olduğumuz yer, içine düştüğümüz durum bizi mutsuz eder. Lakin dikkat, bu mutsuzluğun sorumlusu biziz. Biz kendi isteğimize riayet etmediğimiz, ‘hayır’ doğru cevapken diyememiş olduğumuz için bu durumdayız. Sorumluluğu efendi efendi üstümüze alalım ilk önce. Sonra oturup konuşalım.

Bazen doğru kararlar cesaret işidir. Beklenmeyeni, zor denileni yapmayı getirir yanı sıra. Bazen akıntının tersine gitmek gerektirir. Herkes A yaparken, siz Z’yi seçmişsinizdir. Neden zor olsa da, sizi uyumsuz gösterse de, sivriliyor olsanız da; eğer doğru bir seçim ise bunu yapmayı seçmelisiniz?

  • Kendinize, şahsiyetinize saygınızdan: Değerlerinize ters düşen bir şeyi yapmak, sizi son derece aşağıya çeken bir durum olacaktır. ‘Ben hakkaniyetli bir kadınım’ ama hakkın yenmesinde dahil olduğunuz en ufak bir rolünüz olduysa – değerinize karşı düştünüz, inandığınız ile çeliştiniz, bu sizi nasıl hissettirir? Berbat hissettirir, öyle değil mi?
  • Parçası olmak istemeyeceğiniz bir durumun içinde buldunuz kendinizi. ‘Ben bunun parçası olmak istemem’ diyemediniz. Buradasınız, hak ettiniz. Ya değiştirin, ya mızmızlanmayın.
  • ‘Hayır’ diyen olmakla insanları karşınıza almaktan, sivrilmekten, uyumsuz gözükmekten mi çekindiniz de ‘evet’ dediniz? Karşınızdakini kırmaktan mı korktunuz? Formül çok net: Başkalarının düşünceleri > Benim isteklerim. Kendi isteklerinizi geri plana atıp, başkalarının isteklerini gerçekleştirdiğiniz bir dünyada mı yaşamak istiyorsunuz? Size uyumsuz olun, gruba ters gidin, önünüze gelene itiraz edin demiyorum. Yeri geldiğinde, sizin değerleriniz, kararlarınız ve hayata bakışınıza ters giden bir şey olduğunda sırf gruba uyacağım diye bundan vazgeçmeyin diyorum.
  • Her ne yaparsanız yapın: Mutlu olmayı seçin. Mutluluk bir seçimdir çünkü. Ve mutluluk sizin hakkınızdır. Hakkınız olanı seçin!

zelfist anahtarlı imza

Diğer #GününSözü  başlıkları

gunun sozu banner oklu

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *