Motivasyon

#GününSözü: ‘Ne Dilediğine Dikkat Et!’

Yazar:  | 

be careful what you wish for

** Ne Dilediğine Dikkat Et! **

Bugün çok yakın bir arkadaşımla konuşuyorduk. Aslında hep istemiştim böyle olsun diye ama bu şekilde değil dedi. O zaman ona söyledim bu deyimi. İnsan bir dilekte bulunurken taraflıca düşünmeli; gerçek olmasını dilediğim durum/ortam nedir diye?

Eski sevgilisinden bahsediyordu geçenlerde bir arkadaş; aslında tam aradığım özelliklere sahipti dedi. Heyecanlandık. Alkolik olmamasını dilemeyi unutmuşum ama dedi. Demek ki dilekler listesine bu da not düşülmeliymiş: şu, bu özellikleri olsun, bir de üstüne alkolik olmasın.

” …., istediğim olsun. ” – şu olsun ama bu olmasın. Bunun sonu yok. Her şartı sayamayız elbette, işin mizahi yanı bu elbette.

Lakin zenginlik diliyorsanız dikkat. Dilediğiniz zenginliğe kavuşurken feda etmeniz gerekenler olabilir. Ve bu sizi üzebilir; dileği dilerken dikkat. Doğru hisler, cümleler önemli.

Evli olmak istiyorsunuzdur, dileğiniz gerçekleşir evlilik teklifi alır, evlenirsiniz. Peki damat hayırlısı biri çıkmazsa?

Dileğinizle neyin altına girdiğinizi bilerek, köşesini bucağını düşünerek dilekte bulunmak gerek. Bir şey isterken, beraberinde gelebilecekleri veya götüreceklerini hesaba katmak gerekli. Duygu, düşünce, düşünce dilek olur. Duygular da düşünceler de olumluya kurgulu olmalı. Eğer öyle değilse, dilek dilerken dikkatli olmak lazım. Sonuçta biz dileği mutluluk için düşünüyoruz; bizi ters köşeye yatırsın istemeyiz, öyle değil mi?

zelfist-anahtarlı-imza-1-1024x173

gunun sozu banner oklu

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *