Motivasyon

#GününSözü: ‘Güzel Bir Gün Değildi’ dediğiniz günler için…

Yazar:  | 

her gun guzel olmayabilir

Biliyorsunuz kedimin hastalığından dolayı canım çok sıkkın. Onun can çekişen haline şahit olmak bana çok zor geliyor. Ne kadar kötü bir durum diye düşünürken, birden düşüncemi farklı bir tarafa çevirdim: ‘Bugün de bizimle birlikteydi’ dedim. Her ne kadar gününüzün berbat geçtiğini düşünseniz de, aslında her günün içinde güzel bir şey mutlaka oluyor. Mesela onun için aradığım ilacı bize en yakın eczanede buldum. Tahlil sonuçları hızlı geldi (olumlu değil ama maalesef) Veterineri çok ilgilendi, defalarca konuştuk (parantez içi: adamın ensesinden inmedik, sürekli aradık durduk ama kendisi sabırla yardımcı oldu. – Hasan bey (Veterinerium, Levent) teşekkürler ilginiz için!) Her şey daha kötü olabilirdi öyle değil mi? Tahlil sonucu geç çıkabilir, ilacını bulmakta zorluk çekebilir, ilgisiz bir veterinere denk gelebilirdik. Can sıkıcı şu anların içinde bile yine de iyi giden şeyler oluyor. Ve bunlara şükran duymamak, bu anları yakalayamamak veya sadece kötüye odaklanmak bizi olması gerekenden daha da karamsar hale sokuyor.

En kötümser noktada bile azıcık ”polyannacılık” oynamakta fayda yok mu sizce? Kedimiz bir dakika bile bizimle daha fazla yaşadıysa buna da şükür, değil mi? Onu seven ben ve David’in sevgisiyle sarmalanıyor olması ne güzel, değil mi? Onunla ilgilenen veterineri, ona ilaç yetiştiren eczanemiz olması bir şans, öyle değil mi?

Kötü dediğimiz şeylerin içindeki iyilikleri görmezsek hayatı daha da zor kılmaz mıyız?

Gelin, görmeyi seçelim. Hayatımıza, günlerimize bir bakalım. İçindeki iyi şeyleri fark edelim ve cımbızla çıkaralım. Kimbilir belki böylelikle hayata daha iyimser bakarız ve bize iyi gelir 🙂

zehra elif zevulun zelfist sevgi anahtar

gunun sozu banner oklu

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *