Motivasyon

#GününSözü: ‘En iyisini sonraya saklamayın’

Yazar:  | 

[sg_popup id=”4″][/sg_popup]gununsozu en iyisini sona saklamayin

Sizi bilmem ama bu söz bana koydu. Çünkü sevdiği yemeği sona bırakan bir çocuktum her zaman. Sıra sevdiğime geldiğinde hep doymuş olurdum. Aradığım keyfi bulamazdım. Ama inatla bunu yapardım. Büyüdükçe ders almış olsam gerek ki, sevdiğim yemeğe ilk önce dalar oldum. Lakin hala bu yaklaşımımı zaman zaman hayatımda görüyorum. Sevdiğim bir objeyi kullanmaya kıyamamak, güzel bir elbisemi giymek için özel bir günü beklemek, değerli takılarımı günlüğe takmamak ve bir milyon şey! Siz de böyle misiniz? Ah, işte o zaman #GününSözü bize gelsin.

Bu söz 2 cümleden oluşuyor. İlki: ‘En iyisini sonraya saklamayın.’ Bir gün giyerim, bir gün giderim, bir gün görürüm… İkinci cümle: ‘Yarının ne getireceğini bilemezsiniz’. Şunu diyebilir misiniz: ‘Bunu yarın yaparım çünkü ben 100% biliyorum ki yarın da yaşayacağım.’ Diyemiyorsak, o zaman yarına ertelemek? Olup olamayacağını bilmediğimiz yarına.

Türklerin adedi midir yoksa başka millette de var mıdır bilmiyorum ama… Salonda koltuklar çarşafla kaplanır. Oturma odasında oturulur, misafir gelince salona geçilir. Salonun büfesindeki bardaklar ve yemek takımı misafire çıkar. Neden? Misafir mi günü özel yapan? Evet doğrudur tabii ki misafir kıymetlimizdir. Peki, siz? Siz kıymetli değil misiniz? Başkası sizden daha kıymetli, o o tabağı hak ediyor, öyle mi? Siz kendinize ne yaptınız? Kıymetsiz yere koydunuz. – Pardon ama birisi sizin kıymetinizi bilmediğinde öfkeleniyorsunuz, öyle değil mi? Hmm, en başta siz kendinize kıymet vermiyorsunuz ki, başkasından nasıl oluyor da bekliyorsunuz? Baksana o tabakta yemeyi bile hak etmemişsin ki.

Hafta sonu geldi: Haydi lütfen bu hafta sonu o giymeye kıyamadığınız kıyafeti giyin. Sevdiğiniz ayakkabıyı kutusundan çıkartın, ayağınıza geçirin. Ne zamandır gitmek istediğiniz o restorana gidin. (çok pahalıysa bir kahve içer çıkarsınız, illa cüzdanı orada bırakmak zorunda değilsiniz:) Sizin için her ne ise, kıyamadığınız, kullanmak için beklettiğiniz, gitmek için ertelediğiniz; değerlendirin bu hafta sonu!

zelfist-anahtarlı-imza-1-1024x173 zelfist emailleri sana da gelsin banner 2

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *